Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: chłodno
  i wietrznie, do 13 stopni

  08-10-2019 06:25 Biomet okaże się niekorzystny
  Prognoza pogody na środę Foto: PAP/EPA/Toms Kalnins | Video: tvnmeteo.pl

  Zapowiada się pochmurny wtorek. Miejscami może popadać deszcz. Termometry pokażą maksymalnie 13 stopni Celsjusza.

  We wtorek na wschodzie i południowym wschodzie na niebie wystąpi umiarkowane i duże zachmurzenie, nie powinno jednak padać. W pozostałej części Polski chmur będzie więcej. Pojawią się też przemieszczające się od zachodu w głąb kraju opady deszczu. Spadnie 10-20 litrów deszczu na metr kwadratowy. Termometry pokażą maksymalnie od 8 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 10 st. C w centrum kraju, do 13 st. C na Pomorzu Zachodnim. Południowo-zachodni wiatr będzie umiarkowany i okresami dość silny. W porywach może rozpędzać się do 50-60 kilometrów na godzinę, na Przedgórzu Sudeckim osiągnie do 70 km/h.

  Warunki biometeorologiczne

  Największą wilgotność powietrza pojawi się na Pomorzu Zachodnim. W całym kraju odczujemy chłód, a na zachodzie - wiatr i wilgoć. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Pochmurno, pod wieczór niewykluczone są opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 10 st. C. Południowo-zachodni wiatr będzie umiarkowany i okresami dość silny. W południe barometry wskażą 1002 hPa.

  TRÓJMIASTO

  Pochmurno, okresami pojawią się opady deszczu. Temperatura maksymalna sięgnie 9 st. C. Powieje z południowego zachodu, umiarkowanie i okresami dość silnie. Ciśnienie około południa spadnie do 1007 hPa.

  POZNAŃ

  Pochmurno, okresami będzie padać. Temperatura maksymalna wyniesie 11 st. C. Umiarkowany i okresami dość silny wiatr powieje z południowego zachodu. Ciśnienie około południa sięgnie 997 hPa.

  WROCŁAW

  Pochmurno, do tego okresami popada deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 12 st. C. Wiatr z południowego zachodu powieje umiarkowanie i okresami dość silnie. Ciśnienie około południa osiągnie 997 hPa, spada.

  KRAKÓW

  Umiarkowanie i duże zachmurzenie, termometry pokażą maksymalnie 12 st. C. Południowo-zachodni wiatr powieje umiarkowanie i okresami dość silnie. Ciśnienie około południa sięgnie 990 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Wyż Jurgen nieustannie kształtuje pogodę w naszym kraju....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...