Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: chłodno, mokro. W burzach spadnie do 30 l/mkw.

  29-05-2014 06:29 Najcieplej ma być w Rzeszowie: 18 st. C

  Czwartek ma być zimny i deszczowy

  Fot: Shutterstock, Film: TVN Meteo

  Na czwartek przewidywane są kolejne opady deszczu i burze. Zagrzmi m.in. w Katowicach i w Krakowie. W trakcie trwania burz spadnie do 30 l/mkw. Jedynie na północy kraju nie musimy pamiętać o parasolach. Poza tym będzie chłodno. Najwyższą wartość, bo 18 st. C, pokażą termometry w Rzeszowie.

  W ciągu dnia niebo będzie umiarkowanie zachmurzone i w większości województw wystąpią przelotne opady deszczu. Tylko na północy kraju, w pasie od Gorzowa Wielkopolskiego przez Poznań, Bydgoszcz i Olsztyn, po Suwałki parasole okażą się zbędne.

  Z kolei na południu Polski synoptycy prognozują pojawienie się burz, w trakcie których deszczu spadnie od 10 do 30 l/mkw. - Zagrzmi w Katowicach, Krakowie oraz w Rzeszowie - precyzują synoptycy.

  Wiosenne wartości

  Prognozowane przez meteorologów na czwartek temperatury będą zdecydowanie niższa od tych, których doświadczyliśmy ostatnio. Termometry wskażą od 12 st. C w Trójmieście przez 14-16 st. C w pozostałych województwach do maksymalnie 18 st. C w Rzeszowie.

  Warunki biometeo

  W ciągu dnia wilgotność powietrza sięgnie od 70 proc. na północy kraju do ponad 90 proc. na południowych krańcach. Przeważać będzie subiektywne odczucie chłodu, choć na południowym wschodzie i południu Polski utrzyma się komfort termiczny.

  Na warunki biometeorologiczne nie będą narzekać mieszkańcy północnych i północno-zachodnich województw, bo tam utrzymają się one na neutralnym poziomie. W pozostałych regionach niekorzystny biomet może powodować uczucie zmęczenia, senności czy przyczyniać się do bólu głowy u osób wrażliwych na warunki pogodowe.

  Prognoza dla regionów

  Prognoza dla Warszawy

  Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, do południa możliwe słabe opady deszczu. Temp. maks. 16 st. C. Wiatr północno-zachodni, umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie: 998 hPa, wolno rośnie.

  Prognoza dla Trójmiasta

  Zachmurzenie umiarkowane i duże, możliwe słabe opady deszczu. Temp. maks. 12 st. C. Wiatr północny i północno-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 50-60 km/h. Ciśnienie: 1015 hPa, stabilne.

  Prognoza dla Poznania

  Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temp. maks. 16 st. C. Wiatr północno-zachodni, umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie: 1004 hPa, wolno rośnie.

  Prognoza dla Wrocławia

  Zachmurzenie duże i opady deszczu. Temp. maks. 15 st. C. Wiatr północny, umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie: 999 hPa, wolno rośnie.

  Prognoza dla Krakowa

  Zachmurzenie duże z opadami deszczu i burzą. Temp. maks. 16 st. C. Wiatr północno-zachodni, umiarkowany, w burzach silny do 80 km/h. Ciśnienie: 983 hPa, wolno rośnie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • do tiktakon
  Ja po prostu chciałbym wreszcie wychodzić z domu w krótkich spodenkach i sandałach, jak przystało na tę porę roku. Nie mówię, że musi być zaraz 40 stopni, ale chociaż to 22-25
  ~ala /2014-05-29 20:25
 • zegaron maszkaron
  szczyt żenady....a do psychiatry widze juz od dawna chodzisz, jełop...
  ~olo /2014-05-29 19:20
 • do ala ma kota
  a kto powiedział ze lubie, po prostu mnie to nie rusza, a ty jestes zmarzluchem i tyle
  ~tiktakon /2014-05-29 18:29
 • do obsesyjnego zimnoluba i plucholuba chorego psyhucznego na punkcie zimna titkakona
  Ty jesteś obsesyjnym psycholem, wariatem i oszołomem zimnolubnym , opasłym tłuściochem, który ciągle narzeka, że mu za gorąco, takiemu to wiecznie za gorąco. haha
  Ale obsesyjny zomnolub i plucholub to plebs, kmiot, bo ma szare komórki zamrożone i przemoknięte od nadmiernej ilości wody. Widzę, ze już nową granicę upałów sobie wymyśliliście 20-30 stopni. Przypominam, że Polska to pochmurny i zimny kraj, w którym średnia roczna temperatura wynosi ok 9 stopni. A więc dominują najgorsze temperatury mrozy i między 0 a 10 stopni. A dzięki temu, że mamy klimat umiarkowany ciepły przejściowy są również temperatury powyżej 15 stopni i 30 stopni. Wbij to sobie do tego pustego łba tępaku.
  PS. Wyjąłeś już strój eskimosa kmiocie, tuczniku, czy paradujesz w krótkim rękawku w ten chłód? Czy może siedzisz w fotelu i obserwujesz pluchę i chłód zzza okna? Ja też będę tak narzekał w zimie 2014/2015 i będę też prosił o temperatury 5-10 stopni i opady deszczu, wtedy najlepiej ginie to białe gówne, zwane śniegem. Do psychiatry won na zespół Aspergera się leczyć. Możesz mniew dupę pocałować podobnie jak inne zimnoluby, których tu nie brakuje. Takiego wała jak Polska cała wam!!!!!!
  zegaron /2014-05-29 18:20
 • do tiktakon
  Ja nie rozumiem, jak można lubić przenikliwy ziąb i ubierać się w sto warstw ciuchów, szaliki czapki, trzeba mieć szare komórki wymrożone by to lubić
  ~ala /2014-05-29 16:39

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Na mapach pogody na razie nie widać mroźnej, zimowej aury. Do Polski właśnie nap...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby nad zachodnie rejony Polski nasunie się zatoka niżowa z f...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jak wygląda obecnie pogoda na święta? Około 18 grudnia nad Atlantykiem uformować...