Informacje

 • Prognoza pogody na dziś:
  chłodno, wilgotno i wietrznie

  11-10-2017 06:35

  Termometry wskażą od 11 do 17 stopni

  W ciągu dnia popada i powieje silny wiatr

  Foto: Shutterstock, Film: TVN Meteo

  W całym kraju deszczowe chmury spowiją niebo. W ciągu dnia pogoda niekorzystnie wpłynie na nasze samopoczucie. Chłodny wiatr spotęguje odczucie chłodu.

  Środa upłynie pod znakiem deszczu. Temperatura wyniesie do 11 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu praz do 17 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr zachodni, który w porywach przyspieszy do 60 kilometrów na godzinę.

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność powietrza w ciągu dnia będzie wysoka, zwłaszcza w pasie południowym, gdzie przekroczy 80 procent. Higrometry pokażą wartości tym niższe, im bardziej przesuniemy się na północ kraju. Należy spodziewać się, że będzie chłodno, wietrznie i wilgotno, a to przez porywy wiatru, które zmienią odczuwalną temperaturę na naszą niekorzyść. Warunki biometeo będą niekorzystne dla wszystkich regionów kraju.

  Prognoza pogody dla poszczególnych miast

  WARSZAWA

  Podobnie, jak w nocy, w dzień również okresami spadnie deszcz. Termometry wskażą co najwyżej 13 stopni Celsjusza, a zachodni wiatr powieje z prędkością do 60 kilometrów na godzinę. Ciśnienie wyniesie nawet 1000 hektopaskali, a następnie spadnie.

  POZNAŃ

  Deszcz nie ustąpi. Termometry wskażą do 15 stopni Celsjusza. Zachodni wiatr okaże się umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie prędkość do 60 kilometrów na godzinę. W południe ciśnienie wyniesie 1003 hPa, po czym wzrośnie.

  GDAŃSK

  Gdzieniegdzie spadnie deszcz. Temperatura nie przekroczy 13 stopni Celsjusza. Powieje wiatr zachodni, który okaże się umiarkowany i dość silny, a w porywach osiągnie prędkość do 60 kilometrów na godzinę. W południe ciśnienie wyniesie 1011 hPa i wzrośnie.

  WROCŁAW

  Należy spodziewać się przelotnych opadów deszczu. W dzień temperatura maksymalna wyniesie 17 stopni Celsjusza, a ciśnienie - w południe - 1002 hPa, po czym wzrośnie. Zachodni wiatr, umiarkowany i dość silny, powieje z prędkością do 50 kilometrów na godzinę.

  KRAKÓW

  Miejscami spadnie deszcz. Termometry wskażą do 15 stopni Celsjusza, a umiarkowany i dość silny wiatr zachodni powieje z prędkością do 50 kilometrów na godzinę. W południe barometry wskażą 991 hPa, po czym wzrośnie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • jesień
  Ohyda...:-( Czy kiedyś przestanie wreszcie wiać?
  johnny75 /2017-10-10 20:41

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Rozpoczęło się lato, a wraz z nim wakacje. "Jest bardzo prawdopodobne, że będą c...

Tomasz Wasilewski

alt

Pod koniec lipca i na początku sierpnia napłynie do Polski afrykański żar....

Wojciech Raczyński

alt

Do Polski napływa ciepłe i suche powietrze polarno-morskie z północnego zachodu....