Informacje

 • Prognoza pogody na dziś: chłodny,
  ale pogodny dzień

  19-01-2019 06:00

  Biomet będzie korzystny

  Prognoza pogody na poniedziałek Foto: USFWS Midwest Region/flickr.com (CC BY 2.0) | Video: tvnmeteo.pl

  Sobotnia aura w całym kraju okaże się pogodna. Na termometrach zobaczymy maksymalnie do 3 stopni Celsjusza.

  W ciągu najbliższej doby Polska będzie pod wpływem wyżu Brygida znad Ukrainy. Pozostaniemy w zimnym i dość suchym powietrzu pochodzenia arktycznego, które napłynęło do nas znad Skandynawii

  Pogodny początek weekendu

  Sobota okaże się pogodna. Na termometrach w najcieplejszym momencie dnia zobaczymy od -2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 3 stopni na Pomorzu Zachodnim. Słaby i umiarkowany wiatr będzie wiał z zachodu.

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność względna powietrza najwyższa okaże się na południowym wschodzie Polski i przekroczy 70 procent. Na pozostałym obszarze kraju będzie oscylować wokół 60 procent. Mieszkańcy wschodnich regionów odczują zimno, a zachodnich i centralnych chłód. Pogoda korzystnie wpłynie na nasze samopoczucie.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Pogodnie. Termometry pokażą maksymalnie 1 stopień Celsjusza. Słabo i umiarkowanie powieje zachodni wiatr. Ciśnienie po południu wyniesie 1009 hektopaskali i będzie rosnąć.

  POZNAŃ

  Pogodnie. Temperatura wzrośnie do 2 stopni Celsjusza. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z zachodu. Ciśnienie po południu wyniesie 1011 hPa i będzie rosnąć.

  GDAŃSK

  Pogodnie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 2 stopnie Celsjusza. Zachodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie. Barometry wskażą po południu 1018 hPa, ciśnienie będzie rosnąć.

  WROCŁAW

  Pogodnie. Na termometrach w najcieplejszym momencie dnia zobaczymy 2 stopnie Celsjusza. Zachodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany. Ciśnienie po południu wyniesie 1008 hPa i będzie rosnąć.

  KRAKÓW

  Pogodnie. Temperatura wzrośnie do zera stopni Celsjusza. Z zachodu będzie wiał słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie po południu wyniesie 996 hPa i wzrośnie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Cieszymy się ciepłem, słońcem, temperatura w ostatnich dniach wzrosła do 16 stop...

Tomasz Wasilewski

alt

Nietypowo wysoka jak na luty temperatura utrzyma się jeszcze przez kilka dni, a ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Dorit znad Bałkanów...