Informacje

 • Prognoza pogody na dziś: ciepło,
  ale deszczowo. Może zagrzmieć

  16-04-2018 06:30

  Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne

  W ciągu dnia pojawią się opady deszczu

  Shutterstock

  Początek tygodnia przyniesie nową porcję burz - w poniedziałek może zagrzmieć w niemalże całym kraju. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 25 stopni.

  W poniedziałek będziemy obserwować zachmurzenie umiarkowane i duże. Nie będzie padać jedynie na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. Poza tym spodziewane są przelotne opady deszczu od 5 do 20 litrów na metr kwadratowy. Możliwe są też burze i opady gradu. Termometry wskażą 15 stopni Celsjusza na Wybrzeżu, 18 st. C na Pomorzu i 23 st. C w Centrum. Najwyższą temperaturę odnotujemy na Podkarpaciu, tam słupki termometrów mogą pokazać 25 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z południa i południowego zachodu. Na krańcach zachodnich będzie wiać z północnego zachodu. Podczas burz prognozuje się porywy wiatru do 80 kilometrów na godzinę.

   

  Warunki biometeorologiczne

  W całym kraju prognozuje się wysoką wilgotność powietrza - na poziomie 80-90 procent. Burzowa aura nie będzie wpływać pozytywnie na nasze samopoczucie, w całym kraju biomet będzie niekorzystny.

  Prognoza dla poszczególnych miast

  WARSZAWA

  Przed południem będzie słonecznie, potem zachmurzenie wzrośnie. Synoptycy prognozują przelotne opady deszczu, a także burze. Słupki termometrów wskażą 23 st. C. Powieje słabo i umiarkowanie z południa. Podczas burz wiatr będzie silniejszy, może dochodzić do 80 km./h. Ciśnienie będzie spadać, w Warszawie około południa wyniesie 1000 hPa.

  TRÓJMIASTO

  Synoptycy przewidują wystąpienie chmur kłębiastych, które będą przesłaniać niebo w stopniu umiarkowanym i dużym. Możliwe są przelotne opady deszczu, spodziewana jest też burza. Słupki termometrów wskażą 18 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wschodni wiatr, zmieniający swój kierunek na północny. W trakcie burz może przybierać na sile i dochodzić do 80 km/h. W południe na barometrach prognozuje się spadek ciśnienia do 1000 hPa.

  POZNAŃ

  Synoptycy prognozują zachmurzenie umiarkowane i duże oraz przelotne opady deszczu. Może utworzyć się burza. Termometry wskażą maksymalnie 20 st. C. Południowo-zachodni wiatr będzie słaby i

  umiarkowany. Podczas burz będzie przybierał na sile, może osiągać 80 km/h. W południe na barometrach zobaczymy 1000 hPa, ciśnienie będzie spadać.

  WROCŁAW

  Pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie oraz przelotne opady deszczu. Nie wykluczane jest utworzenie się burzy. Słupki termometrów wskażą maksymalnie 20 st. C. Powieje słabo i umiarkowanie z południowego-zachodu. W burzach możliwe są porywy do 80 km/h. Ciśnienie około południa wyniesie 1000 hPa i będzie spadać.

  KRAKÓW

  Będzie pochmurno. Możliwe są przelotne opady deszczu, spodziewana jest burza. Termometry wskażą maksymalnie 23 st. C. Powieje południowy, słaby i umiarkowany wiatr. W burzach porywy mogą osiągać do 80 km/h. Ciśnienie około południa wyniesie 1000 hPa, będzie spadać.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

Zimne powietrze z Arktyki i Rosji będzie często napływać do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem wyżu Brygida znad Ukrainy. ...