Informacje

 • Prognoza pogody na dziś: ciepły, miejscami burzowy dzień

  10-07-2018 06:28

  Biomet będzie niekorzystny

  W niektórych regionach może zagrzmieć

  liebeslakritze/VisualHunt (CC BY-SA 2.0)

  Wtorkowa pogoda przyniesie w wielu regionach przelotne opady deszczu, a także burze. W centrum i na południu na niebie zobaczymy wiele słońca. Temperatura dojdzie maksymalnie do 27 stopni Celsjusza.

  Na Pomorzu, Kujawach, Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce synoptycy nie wykluczają przelotnych opadów deszczu. Mogą także wystąpić burze, podczas których spadnie do 20 litrów wody na metr kwadratowy, a wiatr powieje z prędkością do 80 kilometrów na godzinę. Na Mazurach i na Podlasiu popada deszcz. Na pozostałym obszarze powinno być pogodnie. Termometry pokażą od 21 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 27 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby, zmienny z przewagą północno-wschodniego. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 1002 hektopaskali.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Na przeważającym obszarze kraju odnotujemy bardzo wysoką wilgotność powietrza, powyżej 90 procent. Tylko na krańcach południowo-wschodnich wyniesie poniżej 80 procent. W całym kraju odczujemy ciepło. Wszędzie meteopaci będą narzekać na pogodę - warunki biometeorologiczne będą niekorzystne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Może spaść przelotny deszcz, niewykluczone są burze z opadami deszczu do 20 l/mkw. i z porywami wiatru do 80 km/h. Termometry wskażą do 23 st. C. Powieje słaby, zmienny wiatr. Ciśnienie waha się, w Gdańsku w południe barometry wskażą 1017 hPa.

  KRAKÓW

  Pogodnie. Termometry pokażą maksymalnie 26 st. C. Zmienny wiatr okaże się słaby. Ciśnienie spada, w południe barometry wskażą 983 hPa.

  POZNAŃ

  Przelotny deszcz i burze. Podczas burz może spaść do 20 l/mkw. deszczu, a wiatr będzie osiągał prędkość do 80 km/h. Termometry pokażą maksymalnie 24 st. C. Zmienny wiatr okaże się słaby.  Ciśnienie spada, w południe barometry w Poznaniu pokażą 1004 hPa.

  WARSZAWA

  Zachmurzenie będzie zmienne. Na termometrach mieszkańcy Warszawy w dzień zobaczą 26 st. C. Powieje słaby, zmienny wiatr. Ciśnienie waha się, w południe barometry pokażą do 1002 hPa.

  WROCŁAW

  Spodziewany jest przelotny deszcz i burze. Podczas burz może spaść do 20 l/mkw. deszczu, a wiatr powieje z prędkością do 80 km/h. Termometry pokażą maksymalnie do 25 st. C. Wiatr okaże się słaby, zmienny. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 1000 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Niestety nie w Warszawie
  Nuda - ciągle słońce słońce słońce. Do wyrzygu.
  ~Mirek /2018-07-09 22:37

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Cieszymy się ciepłem, słońcem, temperatura w ostatnich dniach wzrosła do 16 stop...

Tomasz Wasilewski

alt

Nietypowo wysoka jak na luty temperatura utrzyma się jeszcze przez kilka dni, a ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Dorit znad Bałkanów...