Informacje

 • Prognoza pogody na dziś: czasem słońce,
  czasem deszcz

  21-03-2017 06:25

  Temperatura od 8 do 15 stopni

  Popada, ale lokalnie wyjdzie słońce

  Fot.: publicdomainpictures.net, film: TVN Meteo

  Polskę zasnują deszczowe chmury. Jednak padać nie będzie wszędzie. Miejscami pojawią się rozpogodzenia, a temperatura wyniesie 15 stopni. Ciśnienie rośnie.

  Rano mogą pojawić się lokalne mgły i zamglenia.

  Synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek poinformowała, że Polska pozostaje pod wpływem potężnego niżu znad Morza Norweskiego. Oznacza to, że we wtorek w wielu regionach pojawią się deszczowe chmury. Prognozujemy opady deszczu i mżawki do 5 l/mkw. Tylko południe kraju znajdzie się na skraju wyżu znad Bałkanów. W związku z tym na Śląsku, Ziemi Łódzkiej, w Małopolsce i na Podkarpaciu niebo będzie się przejaśniać i rozpogadzać.

  - Z południa zaczynają napływać cieplejsze masy powietrza polarnego - powiedziała synoptyk.

  Najwyższą temperaturę odnotujemy na południu - do 15 stopni. W centrum kraju spodziewamy się maksymalnie 12 st. C. Najchłodniej będzie na północnym wschodzie (do 8 st. C).

  Zachodni i południowo-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

  Miejscami chłodno, lokalnie ciepło

  Najwyższą wilgotność odnotujemy na Kujawach, Warmii, Mazurach i Podlasiu (ponad 90 procent), a najmniejszą na południu (poniżej 80 proc.). W północnych i północno wschodnich regionach będzie chłodno, a na południu ciepło. W pozostałych regionach odczujemy komfort termiczny. W północnej części Polski pogoda niekorzystnie wpłynie na nasze samopoczucie, w południowej biomet będzie neutralny.

  Prognoza dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Zachmurzenie duże, początkowo możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna: 12 st. C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 50 km/h. Ciśnienie około południa 995 hPa, rośnie.

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie duże, okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna: 10 st. C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 50 km/h. Ciśnienie około południa 1005 hPa, rośnie.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna: 13 st. C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie około południa 997 hPa, rośnie.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna: 14 st. C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie około południa 995 hPa, rośnie.

  KRAKÓW

  Pogodnie. Temperatura maksymalna: 15 st. C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie około południa 984 hPa, rośnie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Po kapryśnym lecie i mokrej jesieni czeka nas zmienna i śnieżna zima. Brytyjczyc...

Tomasz Wasilewski

alt

Nad Bałtykiem przesuwa się niż, za którym do Polski wtargnie zimno....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju niżu Reinhard znad Morza Norweskiego....