Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: deszcz
  i burze w części kraju

  20-08-2019 06:30 Warunki biometeorologiczne będą zróżnicowane
  Prognoza pogody na wtorek Foto: Shutterstock | Video: tvnmeteo.pl

  We wtorek w regionach południowych i w centrum mogą pojawić się opady deszczu. Lokalnie we znaki dadzą się także burze. Warunki biometeorologiczne będą zróżnicowane.

  We wtorek na południowym zachodzie i południu kraju oraz miejscami w centrum będzie pochmurno, a okresami wystąpią opady deszczu do 5-15 litrów na metr kwadratowy. Na południu dodatkowo pojawią się burze z gradem i opadami do 30 l/mkw. Poza tym powinno być pogodnie. Temperatura wyniesie maksymalnie od 24 stopni Celsjusza na północy, przez 26 st. C w centrum kraju, do 27 st. C na Podkarpaciu. Wiatr powieje z północy, tylko na zachodzie z południowego wschodu. Będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzach silny do 90 kilometrów na godzinę.

   

  Warunki biometeorologiczne

  We wtorek najwyższa wilgotność względna powietrza prognozowana jest na południu kraju - przekroczy tam 70 procent. Będzie się zmniejszać w kierunku północnym. Mieszkańcy całej Polski poczują ciepło. Warunki biometeo na południu - od Lubuskiego po Podkarpacie - okażą się niekorzystne. W pozostałych regionach - neutralne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

   

  Zachmurzenie kłębiaste małe i umiarkowane, a wieczorem duże. Na termometrach zobaczymy 26 st. C. Z północy powieje wiatr słaby i umiarkowany. Ciśnienie w Warszawie około południa sięgnie 1009 hPa, waha się.

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie kłębiaste małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna wyniesie 24 st. C. Wiatr północny powieje słabo i umiarkowanie. Ciśnienie około południa sięgnie 1006 hPa, waha się.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie kłębiaste małe i umiarkowane, po południu duże. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 25 st. C. Wiatr północny, skręcający na południowo-wschodni, powieje słabo i umiarkowanie. Ciśnienie około południa sięgnie 994 hPa, waha się.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, okresami deszcz, możliwa burza. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 26 st. C. Z południowego wschodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. W burzy silny do 80 km/h. Ciśnienie około południa sięgnie 991 hPa, waha się.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, okresami deszcz, możliwa burza. Maksymalnie na termometrach zobaczymy 25 st. C. Z północy powieje słaby i umiarkowany wiatr. W burzy będzie silny, do 80 km/h. Ciśnienie około południa sięgnie 982 hPa, waha się.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami najpierw duże ochłodzenie, ale potem możemy liczyć na babie lato....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem klina wysokiego ciśnienia łączącego dwa wyże - znad Atla...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...