Informacje
 • Prognoza pogody na dziś:
  deszcz i dość silny wiatr. Możliwe burze

  10-10-2019 06:21 Biomet będzie niekorzystny i neutralny

  W całym kraju popada i powieje silny wiatr

  ML/tvnmeteo.pl

  Czwartek zapowiada się deszczowo. Powieje dość silny wiatr, a niebo mogą rozświetlić błyskawice, zaleca się więc ostrożność.

  Dzień upłynie z dużym zachmurzeniem i większymi przejaśnieniami. Dla północnego wschodu prognozowane są przelotne opady deszczu do 15 litrów na metr kwadratowy, a na pozostałym obszarze kraju do 5-10 l/mkw. Niewykluczone, że na zachodzie wystąpią burze. Termometry wskażą maksymalnie od 12 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu, przez 13 st. C w centrum, do 15 st. C na południu. Wiatr powieje z zachodu. Będzie umiarkowany i dość silny, a w porywach osiągnie do 50-60 kilometrów na godzinę.

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność będzie wynosić 70-80 procent. Odczujemy chłód i wilgoć, miejscami będzie też wietrznie. W przeważającej części kraju pogoda niekorzystnie wpłynie na nasze samopoczucie. Na południu i zachodzie warunki biometeo będą neutralne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  Warszawa

  Pojawią się większe przejaśnienia, jednak nie zabraknie przelotnych opadów deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 13 st. C. Wiatr będzie wiał z zachodu, umiarkowanie i okresami dość silnie. W porywach osiągnie do 50 km/h. Ciśnienie waha się, około południa wyniesie 996 hPa.

  Trójmiasto

  Pochmurno z przelotnymi opadami deszczu, ale pojawią się większe przejaśnienia. Temperatura maksymalna wyniesie 13 st. C. Wiatr powieje z zachodu, umiarkowany i okresami dość silnie, w porywach do 60 km/h. Ciśnienie waha się, około południa osiągnie 996 hPa.

  Poznań

  Wystąpią większe przejaśnienia, ale przelotnie popada deszcz. Temperatura maksymalna osiągnie 14 st. C. Umiarkowany, okresami dość silny wiatr w porywach rozpędzający się do 60 km/h. Ciśnienie rośnie około południa dojdzie do 1000 hPa.

  Wrocław

  Pochmurno z większymi przejaśnieniami, ale pojawią się przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 15 st. C. Wiatr będzie zachodni, umiarkowany, okresami dość silny. W porywach osiągnie prędkość do 60 km/h. Ciśnienie rośnie, około południa dojdzie do 998 hPa.

  Kraków

  Pojawią się większe przejaśnienia, ale nie zabraknie przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna wzrośnie do 15 st. C. Wiatr zachodni, umiarkowany i okresami dość silny, a w porywach osiągnie do 50 km/h. Ciśnienie około południa wzrośnie do 987 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W ostatnich dniach miesiąca będzie nawet 11 stopni ciepła. Do Polski nadal płyni...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Wiltrud znad Morza Norweskiego i związanego z nim fro...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...