Informacje

 • Prognoza pogody na dziś: deszcz niemal wszędzie. Możliwe burze

  16-07-2018 06:23

  Pogodą w Polsce rządzi niż znad północnej Ukrainy

  Prognoza pogody na poniedziałek Foto: Shuterstock | Video: TVN Meteo

  Niż znad północnej Ukrainy przyniesie deszcz i burze. Pogodnie ma być tylko na zachodzie kraju. Termometry pokażą do 28 stopni na Dolnym Śląsku.

  W poniedziałek pogodne będą jedynie zachodnie obszary kraju. Poza tym synoptycy prognozują przelotne opady deszczu i burze. Lokalnie możliwy jest grad. Termometry pokażą maksymalnie od 20 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 28 stopni na Dolnym Śląsku. Północny wiatr będzie słaby i umiarkowany, a w porywach burzowych osiągnie prędkość do 90 kilometrów na godzinę.

  Warunki biometeorologiczne

  Największą wilgotność powietrza w poniedziałek odnotujemy na krańcach wschodnich - przekroczy tam 70 procent. Będzie się zmniejszać w kierunku zachodnim. W całym kraju odczujemy komfort termiczny, a na południu i południowym zachodzie ciepło. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne, jedynie na zachodzie neutralne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Popada przelotny deszcz lub burza. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 23 stopnie. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach do 90 km/h, północny. Ciśnienie w południe wyniesie 995 hPa i spada.

  POZNAŃ

  Wystąpi przelotny deszcz lub burza. Temperatura wzrośnie do 26 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach osiągnie prędkość do 90 km/h, północny. Ciśnienie w południe wyniesie 1001 hPa i spada.

  GDAŃSK

  Przelotny deszcz lub burza. Temperatura wzrośnie do 23 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach rozpędzi się do 90 km/h, północny. Barometry w południe pokażą 1011 hPa. Ciśnienie spada.

  WROCŁAW

  Ma być pogodnie. Termometry pokażą maksymalnie 28 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany będzie wiał z północy. Ciśnienie w południe wyniesie 997 hPa i spada.

  KRAKÓW

  Przelotny deszcz lub burza. Temperatura wzrośnie do 25 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach osiągnie prędkość do 90 km/h, północny. Ciśnienie w południe wyniesie 983 hPa i spada.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

Ocieplenie, które wszyscy odczuliśmy w niedzielę, potrwa tylko kilka dni....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem wyżu Brygida znad Ukrainy....