Informacje

 • Prognoza pogody na dziś: deszcz, silny wiatr, a miejscami śnieg

  24-10-2018 06:34

  Biomet okaże się niekorzystny

  Prognoza pogody na wtorek Foto: Shutterstock | Video: tvnmeteo.pl

  W środę w całym kraju synoptycy prognozują opady deszczu i silny wiatr, który osiągnie maksymalną prędkość do 90 kilometrów na godzinę. Miejscami mogą wystąpić opady śniegu. W niektórych regionach na termometrach zobaczymy nie więcej niż 6 stopni Celsjusza.

  Na Pomorzu będzie pogodnie. Poza tym prognozuje się przelotne opady deszczu, miejscami do 10-20 litrów wody na metr kwadratowy. W kotlinach górskich i w górach możliwe opady śniegu. Na termometrach maksymalnie od 6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 11 st. C. na Pomorzu Zachodnim. Wiatr będzie dość silny i silny, a w porywach rozpędzi się do 70-90 kilometrów na godzinę. Powieje z północy i północnego zachodu. Na Bałtyku rozszaleje się sztorm o sile 9 w skali Beauforta. W ujściach rzek do Bałtyku możliwa cofka.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Najwyższą wilgotność - na poziomie powyżej 80 procent - prognozuje się na południowym wschodzie. W wielu regionach Polski wilgotność powietrza będzie oscylowała wokół 60-70 proc. Odczujemy chłód. Biomet okaże się niekorzystny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Pochmurno z przejaśnieniami. Możliwe są przelotne opady deszczu. Na termometrach maksymalnie 8 st. C. Z północnego zachodu powieje dość silny i silny wiatr, w porywach rozpędzi się do 70-90 km/h. Ciśnienie będzie rosło, po południu na barometrach zobaczymy 987 hPa.

  POZNAŃ

  Pochmurno z przejaśnieniami. Możliwe są przelotne opady deszczu. Temperatura nie przekroczy 10 st. C. Powieje dość silny i silny wiatr z północnego zachodu. Wiatr osiągnie prędkość do 70-90 km/h. Ciśnienie wzrośnie i po południu na barometrach zaobserwujemy 1000 hPa.

  GDAŃSK

  Pochmurno z przejaśnieniami. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 9 stopni Celsjusza. Wiatr będzie dość silny i silny, powieje z północnego zachodu. Wiatr rozpędzi się w porywach do 70-90 km/h. Ciśnienie wzrośnie i po południu wyniesie 1003 hPa.

  WROCŁAW

  Pochmurno z przejaśnieniami. Możliwe przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 10 stopni. Wiatr będzie dość silny i silny, osiągnie prędkość do 70-90 km/h. Powieje z północnego zachodu. Ciśnienie wzrośnie, po południu na barometrach zaobserwujemy 996 hPa.

  KRAKÓW

  Pochmurno z przejaśnieniami. Możliwe są przelotne opady deszczu. Na termometrach zaobserwujemy maksymalnie 9 st. C. Powieje z północnego zachodu. Wiatr będzie dość silny i silny, osiągnie prędkość do 70-90 km/h. Powieje z północnego zachodu. Ciśnienie będzie rosło, po południu na barometrach zobaczymy 990 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

Zimne powietrze z dalekiej północy będzie teraz bez przeszkód docierać w głąb Eu...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem wyżu Konstantyn znad Skandynawii. ...