Informacje

 • Prognoza pogody na dziś: deszcz w całym kraju, na wschodzie burze

  16-06-2017 06:32

  Ciśnienie będzie spadać

  W całym kraju będzie padać, w wielu miejscach pojawią się burze

  Foto: Shutterstock; Film: TVN Meteo

  Piątek okaże się burzowy we wschodniej części kraju. Niestety dla całej Polski prognozowane są opady deszczu, jednak pojawią się przejaśnienia.

  Dzień będzie pochmurny, ale z przejaśnieniami. Pojawią się opady deszczu. Na wschodzie kraju prognozowane są również burze - z natężeniem opadów 5-20 l/mkw. oraz porywami wiatru 60-80 km/h. Lokalnie może spaść grad. Temperatura maksymalna wyniesie do 18 st. C na Pomorzu Gdańskim, przez 20-22 w centrum po do 26 st. C na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, powieje z zachodu. W zachodniej części kraju porywy mogą przekraczać 60 km/h. Ciśnienie spada, w południe barometry wskażą 996 hPa.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność powietrza najwyższa będzie we wschodniej i centralnej części kraju - tam przekroczy 90 procent. Najniższą zaś zanotuje się na zachodzie - poniżej 80 procent. Odczujemy głównie chłód. Od Małopolski, przez Mazowsze po Podlasie subiektywne odczucie temperatury okaże się korzystne. W całym kraju pogoda wpłynie na nasze samopoczucie niekorzystnie.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Rano będzie pogodnie, ale szybko zacznie się chmurzyć. Na resztę dnia prognozowane są przelotne opady deszczu, 5-20 l/mkw. i burze.. Temperatura maksymalna 21°C. Zachodni wiatr, słaby i umiarkowany, w porywach burzowych może osiągnąć prędkość 60-80 km/h. zachodni. Ciśnienie spada, w południe barometry wskażą 996 hPa.

  TRÓJMIASTO

  Pojawi się przelotny deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie 18 st. C. Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany, w porywach może osiągnąć prędkość do 60 km/h.  Ciśnienie spada, w południe w Gdańsku, odnotujemy 1007 hPa.

  KRAKÓW

  Pojawią się przelotny deszcz i burze z 5-15 l/mkw. opadu i porywami wiatru dochodzącymi do 60-80 km/h. Temperatura maksymalna wyniesie 24 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, powieje z zachodu. Ciśnienie spada, w południe na barometry wskażą 983 hPa.

  POZNAŃ

  Pojawi się przelotny deszcz. Termometry wskażą maksymalnie 19 st. C. Zachodni słaby i umiarkowany wiatr, w porywach osiągnie prędkość do 60 km/h. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 1000 hPa.

  WROCŁAW

  Będzie przelotnie padać deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach może osiągnąć prędkość do 60 km/h, W. Ciśnienie w południe wyniesie 997 hPa, spada.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

W czwartek żegnamy lato meteorologiczne. Na piątek przypada pierwszy dzień meteo...

Tomasz Wasilewski

alt

Fala bardzo ciepłego i suchego powietrza zbliża się do naszej części Europy. Obe...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem deszczowej zatoki niżowej z frontem atmosferycznym, post...