Informacje

 • Prognoza pogody na dziś: deszcze i burze
  nie ustaną. Będzie ciepło

  18-07-2018 06:20

  Biomet będzie niekorzystny

  Prognoza pogody na środę Foto: Shutterstock | Video: TVN Meteo

  W środę będzie dominować burzowa aura. Miejscami powieje silny wiatr i może spaść grad. Na termometrach zobaczymy do 28 stopni Celsjusza.

  W środę na zachodzie kraju może popadać deszcz. Na pozostałym obszarze dodatkowo mogą przejść burze, lokalnie synoptycy nie wykluczają opadów gradu. Temperatura w dzień wyniesie maksymalnie od 22 st. C na zachodzie, przez 25 st. C na Ziemi Łódzkiej i Kujawach do 28 st. C na Suwalszczyźnie i Podlasiu. Powieje północno-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. W porywach burzowych osiągnie prędkość do 90 km/h.

  Warunki biometeorologiczne

  Największą wilgotność powietrza odnotujemy na południowym zachodzie - do 80 procent. Będzie się zmniejszać w kierunku północno-wschodnim. Mieszkańcy południowo-zachodniej części kraju odczują komfort termiczny, a północnego wschodu ciepło. W regionach centralnych będzie parno. W całym kraju pogoda niekorzystnie wpłynie na samopoczucie.

  Pogoda dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Wystąpi przelotny deszcz lub burza. Temperatura wzrośnie do 26 st. C. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, w porywach może osiągać prędkość do 90 km/h. Powieje z północnego zachodu. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 991 hPa.

  POZNAŃ

  Popada przelotny deszcz lub burza. Termometry wskażą do 24 st. C. Północno-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, w porywach powieje silniej - do 90 km/h. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 999 hPa.

  GDAŃSK

  Przelotny deszcz lub burza. Termometry pokażą do 24 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, północno-zachodni wiatr. W porywach podczas burz może powiać silniej - do 90 km/h. Ciśnienie waha się, w południe barometry w Gdańsku pokażą 1008 hPa.

  WROCŁAW

   

  Okresami będzie padał deszcz. Temperatura wzrośnie do 22 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 995 hPa.

  KRAKÓW

  Przelotny deszcz lub burza. Temperatura dojdzie do 24 st. C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni, ale w porywach osiągnie prędkość do 90 km/h. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 978 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

Ocieplenie, które wszyscy odczuliśmy w niedzielę, potrwa tylko kilka dni....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem wyżu Brygida znad Ukrainy....