Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: deszczowa północ i silne porywy wiatru

  11-10-2019 06:39 Biomet będzie zróżnicowany

  Deszczowa aura w wielu regionach Polski

  Shutterstock

  Piątek w większości kraju upłynie z dobrą pogodą. W północnych regionach synoptycy przewidują przelotny deszcz i silne porywy wiatru. Na termometrach zobaczymy do 17 stopni Celsjusza.

  Aura w piątek na północy przyniesie przelotne opady deszczu do 5 litrów wody na metr kwadratowy. Na pozostałym obszarze czeka nas w miarę pogodny dzień. Temperatura maksymalna osiągnie od 12 st. C na Suwalszczyźnie do 17 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, okresami w porywach osiągnie do 40-60 kilometrów na godzinę, wiać będzie z południowego zachodu. Najsilniej powieje w strefie brzegowej - porywy mogą przekraczać 70 km/h.

   

  Warunki biometeorologiczne

  W większości regionów wilgotność powietrza przekroczy 90 procent. Odczujemy chłód, a biomet okaże się na ogół neutralny. Jedynie w części północnej kraju będzie niekorzystny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Popada przelotny deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 14 st. C. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr, okresami w porywach osiągnie do 40-60 km/h. Powieje z południowego zachodu. Ciśnienie rośnie, w Gdańsku, w południe wyniesie 1009 hPa.

  KRAKÓW

  Pogodnie, temperatura wzrośnie do 16 st. C. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr, okresami w porywach osiągnie do 40-60 km/h, będzie południowo-zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe osiągnie 991 hPa.

  POZNAŃ

  Pogodnie, temperatura wzrośnie maksymalnie do 16 st. C. Powieje południowo-zachodni umiarkowany i dość silny wiatr, okresami w porywach jego prędkość wzrośnie do 40-60 km/h. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 1004 hPa.

  WARSZAWA

   

  Na ogół pogodnie, temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie 14 st. C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, okresami w porywach osiągnie 40-60 km/h. Powieje z południowego zachodu. Ciśnienie rośnie, w południe osiągnie 1004 hPa.

  WROCŁAW

  Pogodnie, temperatura maksymalna dojdzie do 17 st. C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny. Okresami w porywach rozpędzi się do 40-60 km/h, powieje z południowego zachodu. Ciśnienie spada, w południe dojdzie do 1002 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do Polski nadal płynie ciepło z południa, ale pod koniec miesiąca czeka nas zmia...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż Thilo znad Morza Północnego przemieści się nad połudn...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...