Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: deszczowo i do 9 stopni. W górach porywisty wiatr

  09-02-2019 06:25 Warunki biometeo okażą się neutralne i niekorzystne
  Prognoza pogody na niedzielę Foto: unsplash.com/Patrick Tomasso | Video: tvnmeteo.pl

  W sobotę w wielu regionach popada deszcz. Będzie za to ciepło - termometry pokażą nawet dziewięć stopni Celsjusza. Utrudnienie sprawi wiatr, jego prędkość w górach wzrośnie do 120 kilometrów na godzinę.

  W sobotę nad wschód kraju przesunie się strefa przelotnych opadów deszczu, a po południu dotrze do Suwalszczyzny, Mazowsza i Dolnego Śląska. Na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie będzie pogodnie. Termometry pokażą maksymalnie od 3 st. C na Suwalszczyźnie do 9 st. C na Podkarpaciu. Wiatr okaże się umiarkowany i dość silny. Powieje z południowego zachodu, a rozpędzi się w porywach do 60 km/h. W Sudetach możliwe są zjawiska fenowe. Na Śnieżce wiatr powieje w porywach do 120 km/h.

  Warunki biometeorologiczne

  Najwyższą wilgotność powietrza synoptycy prognozują w centrum kraju. Tam oscylować będzie wokół 80 procent, a w pozostałych regionach wyniesie około 70 procent. W całym kraju odczujemy komfort termiczny. Na południu i na wschodzie Polski warunki biometeorologiczne okażą się neutralne, w pozostałych rejonach - niekorzystne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Synoptycy prognozują pogodny poranek. Po południu możliwe są opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 6 st. C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, powieje z południowego zachodu. Wiatr rozpędzi się porywach do 45 km/h. Ciśnienie spadnie, po południu barometry wskażą 999 hPa.

  POZNAŃ

  Synoptycy prognozują przelotne opady deszczu. Temperatura nie przekroczy 7 st. C. Wiatr okaże się umiarkowany i dość silny, z południowego zachodu. Wiatr powieje w porywach do 60 km/h. Ciśnienie spadnie, po południu na barometrach zobaczymy 997 hPa.

  GDAŃSK

  Synoptycy prognozują przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 5 st. C. Wiatr okaże się umiarkowany i dość silny. Powieje z południowego zachodu. Wiatr rozpędzi się w porywach do 60 km/h. Ciśnienie spadnie, po południu barometry pokażą 1005 hPa.

  WROCŁAW

  Poranek okaże się pogodny. Po południu synoptycy prognozują opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 8 st. C. Wiatr okaże się umiarkowany i dość silny. Powieje z południowego zachodu. Wiatr rozpędzi się w porywach do 60 km/h. Ciśnienie spadnie, po południu barometry wskażą 996 hPa.

  KRAKÓW

  Pogodnie. Termometry pokażą maksymalnie 9 st. C. Wiatr będzie umiarkowany. Powieje z południowego zachodu. Wiatr rozpędzi się w porywach do 40 km/h. Ciśnienie spadnie, po południu  na barometrach zobaczymy 990 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do Polski nadal płynie ciepło z południa, ale pod koniec miesiąca czeka nas zmia...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby wyż Nicola znad Rumunii przemieści się nad Morze Czarne. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...