Informacje

 • Prognoza pogody na dziś: deszczowo i wietrznie

  22-04-2017 06:34

  Biomet będzie niekorzystny

  W wielu regionach wystąpią opady deszczu

  Foto: Andrew_Writer/flickr.com (CC BY 2.0); film: TVN Meteo

  W sobotę przelotnie popada w całym kraju. Termometry pokażą od 7 do 10 stopni. Powieje silny wiatr, a biomet okaże się niekorzystny.

  Przez Polskę przejdzie front atmosferyczny, przez który cały kraj przykryją chmury. Prawie wszędzie mogą pojawić się opady deszczu. Najcieplejsze będzie południe kraju. Na Dolnym Śląsku odnotujemy 10 stopni Celsjusza, w centrum 8 zaś najmniej na Kaszubach i Suwalszczyźnie, gdzie będzie 7 stopni. Wiatr może być porywisty, z prędkością dochodzącą do 50-70 km/h.

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność względna najwyższa będzie na południu Polski, gdzie wyniesie ponad 80 proc. Nieco lepiej w centralnych województwach, gdzie wyniesie poniżej 70 proc. Subiektywne odczucie temperatury na poziomie chłodu. Silny wiatr również da się we znaki, potęgując odczucie zimna. W związku ze wszystkimi czynnikami pogodowymi, z jakimi będziemy mieć do czynienia w sobotę, warunki biometeorologiczne będą niekorzystne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Pojawią się przelotne opady deszczu. Termometry wskażą maksymalnie 8 st. C. Wiatr, umiarkowany i dość silny, miejscami w porywach do 50-70 km/, powieje z zachodu. Ciśnienie w południe wyniesie 999 hPa.

  GDAŃSK

  Pojawią się przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 7 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 50-70 km/h, powieje z zachodu. W południe barometry wskażą 1010 hPa.

  KRAKÓW

  Pojawią się przelotne opady deszczu. Termometry wskażą maksymalnie 9 st. C. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, może osiągnąć porywy 50-70 km/h. W południe barometry wskażą 990 hPa.

  POZNAŃ

  Pojawią się przelotne opady deszczu. Termometry wskażą maksymalnie 8 st. C. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, może osiągnąć porywy do 50-70 km/h. Ciśnienie w południe wyniesie 1003 hPa, będzie rosnąć.

  WROCŁAW

  Przelotnie popada. Termometry wskażą maksymalnie 10 st. C. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, osiągnie porywy do 50-70 km/h. W południe ciśnienie wyniesie 1003 hPa, będzie rosnąć.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Bukson
  To prawda wieje każdego dnia 90% dni ;/
  ~bukson /2017-04-22 13:23
 • wieje
  Dlaczego wszyscy nabrali wody w usta i nikt nic nie mówi o tym patologicznym wietrze który wieje cały czas odkąd chyba stopniał śnieg!To jest nienormalne dawniej tak nie było.Ja już nie pamiętam jak wygląda normalny bezwietrzny dzień.Co się dzieje?Jak tak dalej pójdzie to za dziesięć lat ludzkość żeby przetrwać będzie musiała zejśc pod ziemię!Co się dzieje w pogodzie?!!!
  johnny75 /2017-04-22 10:03

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Rozpoczyna się astronomiczna zima. W przyrodzie nastaje cisza, świat wokół kuli ...

Tomasz Wasilewski

alt

Ciepło przemieszczające się od Atlantyku w głąb kontynentu stanie na drodze mroź...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby przez Polskę, z zachodu na wschód, przemieszczać się będz...