Informacje

 • Prognoza pogody na dziś:
  deszczowo w całym kraju

  15-03-2019 06:21

  Biomet okaże się niekorzystny

  Prognoza pogody na noc Foto: Visualhunt (CC0 1.0) | Video: tvnmeteo.pl

  W piątek nad Polską będą przemieszczać się deszczowe fronty. Powieje też silniejszy wiatr, który lokalnie w porywach może osiągać nawet 100 kilometrów na godzinę. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 10 stopni Celsjusza.

  Za pogodę w Polsce w piątek odpowiadać będą dynamiczne i wietrzne układy niżowe znad Skandynawii i Atlantyku. Z zachodu na wschód naszego kraju przemieszczą się deszczowe fronty atmosferyczne, a z północnego zachodu napłynie umiarkowanie chłodne i wilgotne powietrze polarne.

  >>>SPRAWDŹ, GDZIE MOGĄ ZOSTAĆ WYDANE OSTRZEŻENIA IMGW

  W piątek niebo przykryją chmury, pojawią się jednak przejaśnienia. Z zachodu w głąb kraju przemieszczą się opady deszczu do 5-10 litrów na metr kwadratowy. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 9 stopni w centrum kraju, do 10 stopni na południowym zachodzie. Z zachodu i południowego zachodu powieje umiarkowany i dość silny wiatr. W porywach osiągnie prędkość do 70 kilometrów na godzinę, na zachodzie i Pomorzu do 80-90 km/h, a w górach powyżej 100 km/h.

   

  Warunki biometeorologiczne

  W piątek najwyższą wilgotność względną powietrza odnotujemy na północy i przekroczy tam 80 procent. Będzie się zmniejszać w kierunku południowym. W całym kraju poczujemy chłód i wilgoć, a dodatkowo na zachodzie i północy wiatr. Pogoda wpłynie niekorzystnie na nasze samopoczucie.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Pochmurno, okresami opady deszczu. Temperatura wzrośnie do 9 st. C. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 50-70 km/h. Ciśnienie w Warszawie około południa wyniesie 985 hPa, waha się.

  TRÓJMIASTO

  Pochmurno, okresami opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 7 st. C. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 50-70 km/h. Ciśnienie około południa 993 hPa, waha się.

  POZNAŃ

  Pochmurno, okresami opady deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 9 st. C. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 50-70 km/h. Ciśnienie około południa 986 hPa, waha się.

  WROCŁAW

  Pochmurno z przejaśnieniami, okresami opady deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 10 st. C. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 50-70 km/h. Ciśnienie około południa 986 hPa, waha się.

  KRAKÓW

  Pochmurno z przejaśnieniami, okresami opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 9 st. C. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 50-70 km/h. Ciśnienie około południa 976 hPa, waha się.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...

Tomasz Wasilewski

alt

Do naszego kraju przez dłuższy czas ma płynąć zimne powietrze z północy....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu najbliższej doby Polska pozostanie pod wpływem niżu Igor znad środkowego...