Informacje

 • Prognoza pogody na dziś: deszczowo w większości kraju. Możliwe burze

  11-08-2018 06:22

  Biomet okaże się neutralny i niekorzystny

  Tomasz Wasilewski o pogodzie w sobotę Foto: Santosh Kumar/flickr (CC BY-SA 2.0) | Video: TVN24

  Sobota będzie w wielu regionach stała pod znakiem deszczu, a niekiedy również burz. Odpuści upał - zastąpi go komfortowa temperatura, dochodząca maksymalnie do 26 stopni Celsjusza.

   

  Na wschodzie i południowym wschodzie Polski pojawi się zachmurzenie umiarkowane i duże. Prognozuje się deszcz o sumie 5-20 litrów wody na metr kwadratowy Na południu pojawią się burze z opadami o sumie do 30 l/mkw. W pozostałej części kraju zapowiada się pogodny dzień. Tylko lokalnie na Śląsku, Warmii i Pomorzu pojawi się więcej chmur z przelotnymi opadami deszczu do 5 l/mkw. Termometry pokażą od 20 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 25 st. C w centrum kraju, do 26 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr z kierunków zachodnich, słaby i umiarkowany, okresami będzie silny. Towarzysząc burzom, powieje z prędkością do 80 km/h.

  Warunki biometeorologiczne

  Najwyższą wilgotność odnotujemy na południowym wschodzie kraju i wyniesie ona około 70 procent. Zmniejszać się będzie w kierunku północno-zachodnim. Na zachodzie kraju odczuwać będziemy ciepło, w pozostałej części kraju komfort. Warunki biometeorologiczne podzielą Polskę na pół: na wschodzie będą niekorzystne, na zachodzie neutralne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Prognozuje się zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami popada deszcz. Termometry pokażą 23 st. C. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami powieje dość silnie. Ciśnienie waha się, około południa wyniesie 1008 hPa.

  TRÓJMIASTO

  Wystąpi zachmurzenie umiarkowane i duże. Prognozuje się okresami deszcz. Temperatura wyniesie 24 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami dość silny, powieje z północnego zachodu. Ciśnienie rośnie, około południa odnotujemy 1021 hPa.

  POZNAŃ

  Prognozuje się zachmurzenie umiarkowane i duże. Na termometrach zobaczymy 26 st. C. Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany, okresami powieje dość silnie. Ciśnienie rośnie, około południa 1011 hPa.

  WROCŁAW

  W sobotę zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, możliwy jest też przelotny deszcz. Termometry pokażą 26 st. C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami powieje dość silnie. Ciśnienie rośnie, około południa wyniesie 1007 hPa.

  KRAKÓW

  W sobotę zachmurzenie okaże się umiarkowane i duże. Okresami popada deszcz. Prognozuje się też burze. Termometry pokażą 22 st. C. Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany, okresami powieje dość silnie. Ciśnienie rośnie, około południa na barometrach zobaczymy 994 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

Na kilka dni do Polski napłynie arktyczne powietrze i zrobi się zimno, a w niekt...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem niżu Edeltraud znad Niziny Węgierskiej....