Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: deszczowo w wielu regionach, możliwe burze z gradem

  16-06-2019 06:00 Biomet będzie niekorzystny

  Pojawią się burze

  pixabay.com (CC0 License)

  W niedzielę w wielu regionach pojawią się opady deszczu. Miejscami wystąpią burze z gradem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 32 stopnie Celsjusza.

  Niedzielny poranek na wschodzie, w centrum i na południu kraju okaże się deszczowy. Pojawią się burze, w czasie których spadnie do 10-30 litrów deszczu na metr kwadratowy, a wiatr rozpędzi się w porywach do 60-100 kilometrów na godzinę. Miejscami może spaść grad, szczególnie na południowym wschodzie. Poza tym zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Termometry pokażą maksymalnie od 25 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 32 st. C na Podkarpaciu. Północno-zachodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany, chwilami silniejszy. W strefie brzegowej powieje do 60 km/h. Ciśnienie wzrośnie, w południe odnotujemy 1002 hPa.

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność względna powietrza będzie oscylować wokół 80-90 procent. Gorąco odczujemy na zachodzie i północy kraju, a upalnie na wschodzie i południu. W całym kraju warunki biometeorologiczne będą niekorzystne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Pogodnie. Termometry pokażą maksymalnie 27 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, chwilami silniejszy, z północnego zachodu. Ciśnienie wzrośnie, w Gdańsku, w południe odnotujemy 1014 hPa.

  KRAKÓW

  Przelotny deszcz i burze z opadami deszczu do 10-30 litrów na metr kwadratowy. W czasie burz może wiać w porywach do 70-100 km/h. Możliwe są opady gradu. Temperatura nie przekroczy 30 st. C. Wiać będzie słabo i umiarkowanie. Wiatr chwilami może być silniejszy i powieje z północnego zachodu. Ciśnienie wzrośnie, w południe barometry wskażą 985 hPa.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie małe, okresami umiarkowane. Temperatura maksymalna wyniesie 26 st. C. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, chwilami silniejszy,  z północnego zachodu. Ciśnienie wzrośnie, w południe będzie 1008 hPa.

  WARSZAWA

  Do południa synoptycy prognozują przelotny deszcz. Mogą pojawić się burze, w czasie których spadnie do 30 litrów deszczu na metr kwadratowy. W porywach burzowych powieje do 90 km/h. Po południu na ogół  będzie słonecznie. Termometry wskażą maksymalnie 30 st. C. Słaby i umiarkowany, chwilami silniejszy, z północnego zachodu. Ciśnienie wzrośnie, w południe odnotujemy 1002 hPa.

  WROCŁAW

  Przelotny deszcz i burze z opadami deszczu do 10-20 litrów na metr kwadratowy. Wiatr może rozpędzić się w porywach do 60-80 km/h. Po południu możliwe są rozpogodzenia. Temperatura nie przekroczy 27 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, chwilami silniejszy, z północnego zachodu. Ciśnienie wzrośnie, w południe odnotujemy 1003 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...

Tomasz Wasilewski

alt

Już za kilka dni temperatura przekroczy 30 stopni....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się na skraju niżu Theo znad Rosji i związanego z nim frontu atm...