Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: deszczowy czwartek. Miejscami powieje silny wiatr

  27-12-2018 06:32 Biomet okaże się niekorzystny
  Prognoza pogody na piątek Foto: abstrkt.ch/ Foter.com (CC BY 2.0) | Video: tvnmeteo.pl

  Zapowiada się pochmurny dzień. Wystąpią opady deszczu i mokrego śniegu z deszczem. W całym kraju odczujemy chłód.

  W ciągu najbliższej doby Polska będzie pod wpływem aktywnego układu niżowego przemieszczającego się nad Morzem Norweskim i Skandynawią. Z zachodu na wschód przejdzie front atmosferyczny, a za nim napłynie z zachodu cieplejsze powietrze.

  Do ośmiu stopni

  Czwartek będzie pochmurny na terenie całego kraju. Na północnym wschodzie spadnie mokry śnieg z deszczem do 5 litrów na metr kwadratowy. W pozostałych regionach popada deszcz do 1-5 l/mkw. Drogi i chodniki mogą być śliskie. Termometry pokażą maksymalnie od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 7 stopni w centrum kraju, do 8 stopni na zachodzie. Zachodni wiatr powieje umiarkowanie, okresami dość silnie. W porywach rozpędzi się do 60 kilometrów na godzinę, na Wybrzeżu do 70 km/h, a wysoko w górach do 100 km/h.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność względna powietrza w większości kraju przekroczy 90 procent. Jedynie na zachodzie spadnie poniżej tej wartości. Odczujemy chłód, a warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Zachmurzenie duże, okresami opady deszczu. Temperatura wzrośnie do 7 stopni Celsjusza. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 50 km/h. Ciśnienie w Warszawie około południa wyniesie 1005 hPa, spada.

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie duże, okresami opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 7 st. C. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 60-70 km/h. Ciśnienie około południa wyniesie 1015 hPa, spada.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie duże, okresami opady deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 7 st. C. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h. Ciśnienie około południa wyniesie 1010 hPa, spada.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie duże, okresami opady deszczu. Temperatura wzrośnie do 7 st. C. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 50 km/h. Ciśnienie około południa wyniesie 1008 hPa, spada.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie duże, okresami opady deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 6 st. C. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 50 km/h. Ciśnienie około południa 996 hPa, spada.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Październikowe lato ma się świetnie i może utrzymać się jeszcze przez tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju niżu Rocco znad południowej Szwecji, tylko na północy kraj...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...