Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: deszczowy
  i wietrzny dzień, do 16 stopni

  17-09-2019 06:03 W przeważającej części kraju biomet będzie niekorzystny
  Prognoza pogody na sobotę Foto: Jackie/flickr (CC BY 2.0) | Video: tvnmeteo.pl

  Wtorek zapowiada się pochmurnie i deszczowo. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 16 stopni Celsjusza. Należy spodziewać się silniejszych porywów wiatru.

  We wtorek na niebie pojawi się duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Należy spodziewać się okresowych opadów deszczu, maksymalnie do 5-20 litrów na metr kwadratowy. Na północy kraju mogą wystąpić burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 13 stopni Celsjusza na Warmii i Mazurach, przez 15 st. C w centrum, do 16 st. C na południu. Powieje z zachodu, umiarkowanie i dość silnie - w porywach wiatr może rozpędzać się do 60 kilometrów na godzinę. Na Wybrzeżu może powiać jeszcze mocniej - do 80 km/h.

  >>>SPRAWDŹ, GDZIE MOŻE BYĆ NIEBEZPIECZNIE

   

  Warunki biometeorologiczne

  Najwyższa wilgotność powietrza prognozowana jest na północy i południu Polski. W całym kraju odczujemy chłód, wilgoć i wiatr. W przeważającej części kraju warunki biometeorologiczne będą niekorzystne, w południowo-wschodnich regionach biomet będzie neutralny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Na niebie pojawi się umiarkowane zachmurzenie, które będzie wzrastać do dużego. Okresami wystąpią opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 16 st. C. Umiarkowany i dość silny wiatr powieje z zachodu. W porywach będzie rozpędzał się do 60 km/h. Ciśnienie w Warszawie około południa wyniesie 995 hPa.

  TRÓJMIASTO

  Prognozowane jest umiarkowane i duże zachmurzenie. Okresami pojawią się opady deszczu, niewykluczone są także burze. Temperatura maksymalna sięgnie 14 st. C. Zachodni wiatr powieje umiarkowanie i dość silnie, w porywach będzie osiągał do 70 km/h. Około południa barometry pokażą 1005 hPa.

  POZNAŃ

  Wystąpi umiarkowane i duże zachmurzenie. Okresami należy spodziewać się opadów deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 15 st. C. Umiarkowany i dość silny wiatr, który w porywach będzie rozpędzał się do 60 km/h, powieje z zachodu. Około południa na barometrach zobaczymy 1000 hPa.

  WROCŁAW

  Należy spodziewać się umiarkowanego i dużego zachmurzenia oraz okresowych opadów deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 15 st. C. Powieje z zachodu, umiarkowanie i dość silnie, w porywach wiatr może osiągać do 60 km/h. Około południa na barometrach zobaczymy 997 hPa.

  KRAKÓW

  Na niebie pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie. Prognozowane są także przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 16 st. C. Wiatr będzie zachodni, umiarkowany i dość silny, a w porywach może osiągać do 60 km/h. Ciśnienie około południa wyniesie 985 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Październikowe lato ma się świetnie i może utrzymać się jeszcze przez tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż Thilo znad Morza Północnego przemieści się nad połudn...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...