Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: do 12 stopni, lokalnie opady i silny wiatr

  20-03-2019 06:16 Biomet będzie zróżnicowany
  Prognoza pogody na noc Foto: Christian Gloor/flickr.com (CC BY 2.0) | Video: tvnmeteo.pl

  W środę w niektórych regionach może popadać i powiać silniejszy wiatr. W najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą 12 stopni Celsjusza.

  Polska jest pod wpływem wyżu Hannelore znad Bawarii. Pozostajemy w chłodnym i suchym powietrzu pochodzenia arktycznego, które napłynęło do nas znad Skandynawii.

  Środa na Wybrzeżu, Pomorzu i Warmii okaże się pochmurna i deszczowa. Deszczu będzie niewiele - spadnie do 5 litrów wody na metr kwadratowy. Poza tym zachmurzenie okaże się małe i umiarkowane, choć po południu będzie wzrastać do dużego. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 8 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu, przez 10 st. C w centrum kraju, po 12 st. C na zachodzie. Wiatr powieje z zachodu, słaby i umiarkowany, na północy okresami dość silny. W porywach na Wybrzeżu może rozpędzić się do 60 kilometrów na godzinę.

  Warunki biometeorologiczne

  Najwyższą wilgotność w ciągu dnia odnotujemy na północy kraju, wyniesie około 70 procent. Zmniejszać się będzie w kierunku południowym. Warunki biometeorologiczne okażą się zróżnicowane - na północy niekorzystne, na pozostałym obszarze kraju albo nie wpłyną na nasze samopoczucie, albo je polepszą.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Zachmurzenie małe i umiarkowane, przejściowo duże. Temperatura wzrośnie do 9 st. C. Powieje zachodni wiatr, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie rośnie, około południa wyniesie 1018 hPa.

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami popada deszcz. Termometry pokażą maksymalnie 10 st. C. Powieje zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr. Ciśnienie rośnie, około południa na barometrach zobaczymy 1030 hPa.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie małe i umiarkowane wzrastające do dużego. Temperatura wzrośnie do 11 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr z zachodu. Ciśnienie rośnie, około południa na barometrach zobaczymy 1020 hPa.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie małe i umiarkowane. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 12 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, zachodni. Ciśnienie rośnie, około południa odnotujemy 1018 hPa.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie małe i umiarkowane. Termometry pokażą 10 st. C. Powieje zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie rośnie, około południa odnotujemy 1006 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...

Tomasz Wasilewski

alt

Tuż przed świętami zimne powietrze z północy ustąpi miejsca ciepłemu z południa....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem wyżu Katharina znad Skandynawii...