Informacje

 • Prognoza pogody na dziś: do 20 st. Celsjusza. Wszędzie deszcz

  21-10-2013 06:21

  Biomet będzie niekorzystny

  Prognoza pogody na dziś przewiduje deszcz

  Fot. Shutterstock / Film: TVN Meteo

  Poniedziałek będzie pełen opadów, ale lokalnie bardzo ciepły. Choć miejscami temperatura wyniesie jedynie 11 st. Celsjusza, to na południu spodziewamy się aż 20 st. C.

  W poniedziałek wszędzie będzie można się spodziewać przelotnego, słabego deszczu. Jak zapowiada prezenter TVN Meteo Tomasz Wasilewski, najwięcej deszczu spadnie w północno-zachodniej części kraju, a front w ciągu dnia będzie się przesuwał w kierunku południowo-wschodnim.

  - Wszędzie tak naprawdę możemy spodziewać się deszczu - podkreśla prezenter. Rano mokro będzie na północy, później w kolei w centrum i na południowym wschodzie, precyzuje Wasilewski.

  Ciepło, cieplej, chłodno

  Poniedziałek, mimo przelotnego deszczu, będzie dniem dosyć ciepłym jak na końcówkę października. Na południu możemy się tego dnia spodziewać temperatury dochodzącej nawet do 20 st. C. Z kolei wzdłuż zachodniej granicy słupki rtęci sięgną 16-18 st. C.

  Odrobinę chłodniej będzie w centrum kraju - tam termometry pokażą 13-16 st. C, jednak najzimniej będzie mieszkańcom północno-wschodniej Polski, gdzie temperatura wyniesie jedynie 11-13 st. C.

   

  Niekorzystny biomet

  W poniedziałek biomet w całym kraju będzie niekorzystny, a wilgotność powietrza osiągnie maksimum. Na poziomie 100 proc. utrzyma się na północnym wschodzie kraju, czemu towarzyszyć będzie odczucie chłodu.

  Im dalej na południowy zachód, tym niższa będzie, zatrzymując się na poziomie 80 proc., a my odczujemy komfort termiczny.

  Prognoza dla największych miast

  TRÓJMIASTO

  Pochmurno z przejaśnieniami, pojawi się przelotny deszcz. Termometry pokażą 14 st. C. Wiatr będzie umiarkowany. Ciśnienie: 1012 hPa, spada.

  POZNAŃ

  Pochmurno z przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu. Termometry pokażą 16 st. C, a wiatr będzie umiarkowany. Ciśnienie: 1003 hPa, spada.

  WROCŁAW

  Pochmurno z przejaśnieniami, przewidywane przelotne opady deszczu.  Słupki rtęci poszybują do poziomu 18 st. C, a wiatr będzie umiarkowany. Ciśnienie: 1002 hPa, spada.

  KRAKÓW

  Pochmurno z przejaśnieniami, możliwy przelotny deszcz.  Termometry wskażą  20 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie: 989 hPa, spada.

  WARSZAWA

  Pochmurno z przejaśnieniami. Pojawi się przelotny deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie 15 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami silniejszy. Ciśnienie: 1002 hPa, spada.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • pogodoa na dziś
  Nieprawda nie wszędzie dzisiaj w Polsce pada!!!. U mnie padało w nocy i nad ranem.
  ~sdfghfgnh /2013-10-21 14:43
 • burza
  w pile ok 21.00 była burza
  ~aneta /2013-10-20 23:02
 • burza
  a w okolicach poznania burza własnie jest...........i jakie to przelotne deszcze :)
  ~jolma /2013-10-20 21:53
 • burza
  o godz.0k 21.00 była burza w pile
  ~aneta /2013-10-20 21:42

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Rozpoczyna się astronomiczna zima. W przyrodzie nastaje cisza, świat wokół kuli ...

Tomasz Wasilewski

alt

Ciepło przemieszczające się od Atlantyku w głąb kontynentu stanie na drodze mroź...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem zatoki niskiego ciśnienia. ...