Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: do 30 stopni. Słonecznie, ale i z burzami z gradem

  26-07-2019 06:25 Biomet będzie niekorzystny
  Prognoza pogody na wtorek Foto: PAP/EPA/ANDY RAIN | Video:  

  Zapowiada się słoneczny piątek, w niektórych regionach może jednak popadać i zagrzmieć. Termometry pokażą maksymalnie 30 stopni Celsjusza.

  Zapowiada się pogodny piątek w regionach leżących na zachód od Pomorza i Dolnego Śląska. W pozostałych może przelotnie popadać deszcz, niewykluczone są też burze - lokalnie z gradem. Temperatura wyniesie od 24 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 30 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, w porywach burzowych rozpędzi się do 80 kilometrów na godzinę. Wiać będzie z północnego wschodu.

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność powietrza w piątek będzie największa w regionach wschodnich. Tam utrzyma się na poziomie 50 procent, w kierunku zachodnim będzie spadać poniżej tej wartości. Od północnego wschodu odczuwać będziemy ciepło, które - im dalej na południowy zachód - zmieni się w gorąco, aż po upał na krańcach południowo-zachodnich. Biomet w całym kraju okaże się niekorzystny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Przelotnie popada deszcz, zagrzmi. Termometry pokażą maksymalnie 26 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, północno-wschodni wiatr. W porywach burzowych rozpędzi się do 80 km/h. Ciśnienie po południu sięgnie 1000 hPa i będzie spadać.

  POZNAŃ

  Pogodnie, temperatura maksymalna dojdzie do 28 st. C. Północno-wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie po południu sięgnie 1002 hPa, będzie spadać.

  GDAŃSK

  Pogodnie, na termometrach zobaczymy maksymalnie 25 st. C. Północno-wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie po południu wyniesie 1014 hPa i będzie spadać.

  WROCŁAW

  Pogodnie, wartość temperatury wzrośnie maksymalnie do 30 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego wschodu. Ciśnienie po południu sięgnie 998 hPa i będzie spadać.

  KRAKÓW

  Może przelotnie popadać deszcz i zagrzmieć. Temperatura osiągnie maksymalnie 26 st. C. Powieje północno-wschodni, słaby i umiarkowany wiatr, w porywach burzowych rozpędzi się do 80 km/h. Ciśnienie po południu wyniesie 985 hPa i będzie spadać.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do naszego kraju nadal, prawie bez przerwy od początku stycznia, dociera ciepłe ...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska dostanie się pod wpływ wyżu Ekart II znad Rumunii....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pogoda w Polsce jest przedwiosenna. Ptaki śpiewają jak w marcu, a nad rzeką Rawk...