Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: do siedmiu stopni mrozu

  23-01-2019 06:32 Warunki biometeorologiczne będą zróżnicowane
  Prognoza pogody na niedzielę Foto: Pexels (CC0) | Video: tvnmeteo.pl

  W środę mrozu spodziewać się możemy w całej Polsce. Lokalnie termometry pokażą do -7 stopni Celsjusza. Większość kraju będzie pogodna, choć miejscami może poprószyć śnieg.

  To będzie na ogół pogodny dzień. Jedynie w regionach południowo-wschodnich może być pochmurno, a na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, w Małopolsce i na wschodnim Mazowszu prognozowane są słabe opady śniegu do jednego centymetra, a w górach do pięciu centymetrów. Termometry pokażą od -7 st. C na Suwalszczyźnie, przez -3 st. C w centrum kraju, po -1 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wschodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Na przeważającym obszarze kraju wilgotność powietrza będzie się utrzymywać na poziomie 80 procent, jedynie na krańcach zachodnich spadnie poniżej 70 procent. W całym kraju odczujemy zimno. Warunki biometeorologiczne okażą się korzystne w większości regionów. W pasie od Śląska, przez Ziemię Łódzką, po część Mazowsza i Podlasia biomet okaże się neutralny, a na pozostałym obszarze - niekorzystny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Zachmurzenie będzie kłębiaste małe i umiarkowane. Termometry pokażą -3 st. C. Wiatr będzie wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie spada, około południa wyniesie 997 hPa.

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie okaże się kłębiaste małe i umiarkowane. Termometry pokażą -4 st. C. Powieje wschodni, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie spada, około południa wyniesie 1011 hPa.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie będzie kłębiaste małe i umiarkowane. Termometry wskażą -3 st. C. Ze wschodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie spada, około południa barometry pokażą 997 hPa.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie okaże się kłębiaste małe i umiarkowane. Termometry pokażą -2 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje ze wschodu. Ciśnienie spada, około południa barometry pokażą 991 hPa.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, przelotne opady śniegu. Termometry pokażą -4 st. C. Wschodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany. Ciśnienie spada, około południa barometry wskażą 980 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Masakra
  -7 jak my to przeżyjemy? Natychmiast trzeba wprowadzić stan klęski żywiołowej, zamknąć szkoły, ewakuować osoby starsze!
  Michał800 /2019-01-23 09:13

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do Polski nadal płynie ciepło z południa, ale pod koniec miesiąca czeka nas zmia...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby wyż Nicola znad Rumunii przemieści się nad Morze Czarne. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...