Informacje

 • Prognoza pogody na dziś:
  duszno, parno. Może zagrzmieć

  18-06-2018 06:37

  Poniedziałek w połowie kraju burzowy

  Prognoza pogody na dziś Foto: Shutterstock | Video: TVN24

  W poniedziałek we wschodniej połowie kraju może spaść deszcz, miejscami też zagrzmi. Burze mogą być gwałtowne, z gradem i porywistym wiatrem. W pozostałych regionach powinno być pogodnie. Termometry wskażą maksymalnie 27 stopni Celsjusza.

  W ciągu dnia tylko na zachodzie kraju i Pomorzu będzie pogodnie. W pozostałej części Polski rozwinie się zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, które przyniesie przelotne opady deszczu do 10-30 litrów na metr kwadratowy oraz burze z gradem.

  Na termometrach maksymalnie zobaczymy od 21 stopni Celsjusza na Wybrzeżu Gdańskim, przez 25 st. C w centrum kraju, do 27 st. C na Mazowszu i Lubelszczyźnie. Powieje słabo i umiarkowanie z północnego zachodu. Okresami wiatr towarzyszący burzom rozpędzi się do 90 kilometrów na godzinę.

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność powietrza wyniesie około 80 procent na północnym wschodzie, w pozostałych regionach około 70 procent. Mieszkańcy Polski północnej odczują komfort termiczny. W pozostałych regionach będzie ciepło, a miejscami duszno i parno. Warunki biometeorologiczne okażą się neutralne na zachodzie i niekorzystne na wschodzie.

  Prognoza dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Wystąpi zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, przynoszące przelotne opady deszczu. Możliwa jest też burza. Temperatura wzrośnie do 27 st. C. Pojawi się wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, a w burzy silny. Ciśnienie waha się, około południa barometry wskażą 1004 hektopaskali.

  TRÓJMIASTO

  Wystąpi umiarkowane zachmurzenie kłębiaste. Temperatura maksymalnie wyniesie 21 st. C. Wiatr północno-zachodni będzie przeważnie słaby i umiarkowany, jednak okresami okaże się dość silny. Ciśnienie waha się, około południa osiągnie wartość 1017 hPa.

  POZNAŃ

  Wystąpi umiarkowane zachmurzenie kłębiaste. Temperatura maksymalnie wzrośnie do 24 st. C. Wystąpi wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie waha się, około południa wyniesie 1007 hPa.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie będzie umiarkowane, kłębiaste. Temperatura maksymalnie wyniesie 26 st. C. Wystąpi wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie waha się, około południa wyniesie 1004 hPa.

  KRAKÓW

  Pojawi się zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, które przyniesie przelotne opady deszczu. Możliwa burza. Temperatura maksymalna wyniesie 26 st. C. Wiatr północno-zachodni okaże się słaby i umiarkowany, okresami dość silny, a w trakcie burz silny. Ciśnienie waha się, około południa osiągnie wartość 990 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

W przedświątecznym tygodniu do Polski napłynie mroźne powietrze....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem wyżu Gotthard z centrum nad Fin...