Informacje
 • Prognoza pogody na dziś:
  dużo słońca, możliwe są burze

  26-04-2019 06:25 Biomet będzie zróżnicowany
  Prognoza pogody na poniedziałek Foto: Shutterstock | Video: tvnmeteo.pl

  Piątek przyniesie słońce, ale też lokalne burze. Będzie gorąco - termometry pokażą nawet 29 stopni Celsjusza. Halny powieje w Tatrach.

  Zapowiada się słoneczny piątek. Po południu na zachodzie przelotnie popada deszcz, możliwe są też burze. Termometry pokażą od 24 st. C na Suwalszczyźnie do 29 st. C na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy, w porywach burzowych rozpędzi się do 70 km/h. W Tatrach powieje halny, na Kasprowym Wierchu w porywach może wiać z prędkością 140 km/h.

  >>>SPRAWDŹ TEŻ PROGNOZĘ ZAGROŻEŃ IMGW


   

  Warunki biometeorologiczne

  Najwyższą wilgotność w ciągu dnia odnotujemy na zachodzie kraju i wyniesie około 60 procent. Zmniejszać się będzie w kierunku wschodnim. Wszędzie odczujemy gorąco. Warunki biometeorologiczne okażą się neutralne, na zachodzie niekorzystne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Słonecznie. Termometry pokażą 27 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany powieje z południa. Ciśnienie spada, po południu wyniesie 995 hPa.

  POZNAŃ

  Pogodnie. Na termometrach zobaczymy 27 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, powieje z południa. Ciśnienie spada, po południu wyniesie 996 hPa.

  GDAŃSK

  Słonecznie. Temperatura wzrośnie do 25 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany powieje z południa. Ciśnienie spada, po południu wyniesie 1009 hPa.

  WROCŁAW

  Rano pogodnie, po południu przelotnie popada deszcz. Może wystąpić burza. Temperatura wzrośnie do 27 st. C. Z południa powieje słaby i umiarkowany wiatr. W porywach burzowych rozpędzi się do 70 km/h. Ciśnienie spada, po południu wyniesie 992 hPa.

  KRAKÓW

  Słonecznie. Na termometrach zobaczymy 29 st. C. Wiatr umiarkowany, powieje z południa. Ciśnienie spada, po południu wyniesie 983 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Październikowe lato ma się świetnie i może utrzymać się jeszcze przez tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż Thilo znad Morza Północnego przemieści się nad połudn...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...