Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: dzień będzie
  pochmurny i mokry

  03-12-2018 06:20 Miejscami ma być nawet 10 stopni Celsjusza
  Prognoza pogody na sobotę Foto: Shutterstock | Video: tvnmeteo.pl

  Dzień ma być pochmurny, możliwe są opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Będą jednak przejaśnienia. Termometry pokażą miejscami 10 stopni Celsjusza.

  Poniedziałek przywita nas pochmurną aurą. Chwilami może popadać deszcz, a rano na wschodzie deszcz ze śniegiem bądź marznący deszcz, powodujący gołoledź. Na przejaśnienia mogą liczyć jedynie mieszkańcy regionów zachodnich. Temperatura wyniesie od 4 st. C na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 10 st. C na zachodzie kraju. Wiatr okaże się umiarkowany, w porywach osiągnie do 50 kilometrów na godzinę, będzie południowo-zachodni.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Najmniejszą wilgotność powietrza odnotujemy w regionach centralnych oraz na Śląsku, wyniesie poniżej 70 procent. W pozostałych regionach utrzyma się w granicach 80 procent. Większość mieszkańców Polski odczuje komfort termiczny, tylko na wschodzie kraju odczuwalny będzie chłód. Biomet okaże się niekorzystny w całym kraju.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Pochmurno, niewykluczony deszcz. Temperatura wzrośnie do 6 st. C. Z południowego zachodu powieje umiarkowany wiatr, w porywach dochodzący do 50 km/h. Ciśnienie waha się, po południu barometry pokażą 993 hPa.

  POZNAŃ

  Pochmurno z przejaśnieniami. Może spaść deszcz. Termometry wskażą 8 st. C. Wiatr okaże się umiarkowany, w porywach osiągnie do 50 km/h, powieje z południowego zachodu. Ciśnienie waha się, po południu barometry pokażą 991 hPa.

  GDAŃSK

  Będzie pochmurno, może spaść deszcz. Na termometrach mieszkańcy Gdańska zobaczą 8 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, powieje z prędkością dochodzącą do 50 kilometrów na godzinę z południowego zachodu. Ciśnienie waha się, po południu wyniesie 1001 hPa.

  WROCŁAW

  Pochmurno z przejaśnieniami, spadnie też deszcz. Temperatura wzrośnie do 10 st. C. Powieje południowo-zachodni umiarkowany wiatr, w porywach osiągnie do 50 km/h. Ciśnienie waha się, po południu barometry pokażą 990 hPa.

  KRAKÓW

  Pochmurno, możliwy deszcz. Termometry pokażą 7 st. C. Wiatr okaże się umiarkowany, rozpędzi się w porywach do 50 km/h, powieje z południowego zachodu. Ciśnienie po południu wyniesie 983 hPa, będzie się wahać.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do Polski z dużą prędkością wtargnie atlantyckie powietrze. Po kilku słonecznych...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Wiltrud znad Morza Norweskiego i związanego z nim fro...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...