Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: dzień pod znakiem burz

  13-07-2019 06:10 Biomet w większości kraju będzie niekorzystny
  Prognoza pogody na czwartek Foto: Shutterstock | Video: tvnmeteo.pl

  Sobota w wielu regionach może przynieść gwałtowne zjawiska pogodowe. Prognozowane są burze, w tym także z opadami gradu. Termometry pokażą maksymalnie do 25 stopni Celsjusza.

  W sobotę na Kaszubach, Mazurach i Suwalszczyźnie będzie pogodnie. Poza tym synoptycy przewidują przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 20 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 25 stopni na południu. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północy. W porywach burzowych może osiągać prędkość do 80 kilometrów na godzinę.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność względna powietrza najwyższa będzie na południu Polski i przekroczy 70 procent. Będzie się zmniejszać w kierunku północno-wschodnim. W całym kraju odczujemy komfort termiczny. Warunki biometeorologiczne w niemal całej Polsce okażą się niekorzystne, jedynie na północnym wschodzie neutralne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Przelotny deszcz lub burza. Termometry pokażą maksymalnie 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 80 km/h, północny. Barometry po południu pokażą 996 hPa, ciśnienie waha się.

  POZNAŃ

  Przelotny deszcz lub burza. Temperatura wzrośnie do 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 80 km/h, północny. Ciśnienie po południu osiągnie 998 hPa i waha się.

  GDAŃSK

  Pogodnie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 21 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny. Ciśnienie po południu wyniesie 1011 hPa i waha się.

  WROCŁAW

  Przelotny deszcz lub burza. Temperatura maksymalna wyniesie 25 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 80 km/h, północny. Barometry po południu pokażą 994 hPa, ciśnienie waha się.

  KRAKÓW

  Przelotny deszcz lub burza. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 25 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 80 km/h, północny. Ciśnienie po południu wyniesie 980 hPa i waha się.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami jeszcze kilka dni chłodnego lata, a potem duże ocieplenie....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska pozostanie w zasięgu niżu Rico znad Rosji....