Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: dzień pod znakiem opadów

  08-09-2019 06:00 Biomet będzie niekorzystny
  Prognoza pogody na sobotę Foto: Romer Jed Medina/flickr.com (CC BY-SA 2.0) | Video: tvnmeteo.pl

  Niedziela przyniesie pochmurną i deszczową aurę. W niektórych regionach może zagrzmieć. Temperatura maksymalna sięgnie do 24 stopni Celsjusza.

  W niedzielę będzie pochmurno. Może popadać do 5 litrów deszczu na metr kwadratowy. Na krańcach wschodnich i w górach, a dokładniej w Tatrach i Beskidach, może zagrzmieć. Wyładowaniom towarzyszyć będą opady rzędu 10-20 l/mkw. oraz porywy wiatru 60-80 kilometrów na godzinę. Jest jednak szansa na przejaśnienia. Termometry pokażą maksymalnie od 16 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim do 24 st. C na Podkarpaciu. Powieje przeważnie słaby, a miejscami umiarkowany, zmienny wiatr.

  Warunki biometeorologiczne

  W całym kraju wilgotność powietrza utrzyma się na poziomie 80-90 procent. W części zachodniej kraju odczujemy chłód, a w części wschodniej - komfort. Biomet będzie niekorzystny w całej Polsce.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Pochmurno, możliwe są opady deszczu. Temperatura wyniesie maksymalnie 18 st. C. Powieje słaby i  umiarkowany północno-wschodni wiatr. Ciśnienie spada, w południe sięgnie 1015 hPa.

  KRAKÓW

  Popada przelotny deszcz. Temperatura maksymalna osiągnie 22 st. C. Wiatr będzie słaby, zmienny. Ciśnienie spada, w południe dojdzie do 985 hPa.

  POZNAŃ

  Pochmurno i opady deszczu. Temperatura maksymalna dojdzie do 17 st. C. Powieje słaby, zmienny wiatr. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 1006 hPa.

  WARSZAWA

   

  Pochmurno z przejaśnieniami, okresami popada deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie 21 st. C. Wiatr będzie słaby, zmienny. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 1003 hPa.

  WROCŁAW

  Pochmurno i opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 19 st. C. Wiatr będzie słaby, zmienny. Ciśnienie w południe wyniesie 1002 hPa, waha się.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Pogoda niekorzystnie wpłynie na nasze samopoczucie....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...