Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: dzień pod znakiem opadów i silnego wiatru

  10-03-2019 06:06 Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne
  Prognoza pogody na lany poniedziałek Foto: liz west/flickr.com (CC BY 2.0) | Video: tvnmeteo.pl

  Niedziela w wielu regionach okaże się pochmurna. Niewykluczone są opady deszczu, śniegu lub deszczu ze śniegiem. Powieje silniejszy wiatr, który lokalnie może rozpędzać się do 100 kilometrów na godzinę.

  Niedziela przyniesie opady deszczu do 10-15 litrów na metr kwadratowy, będą przemieszczać się od południowego zachodu w głąb kraju. Na północnym wschodzie początkowo niewykluczone są opady deszczu ze śniegiem. Warstwa śniegu, która może pojawić się w kraju, dojdzie do 2 centymetrów. Termometry pokażą od 4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 8 st. C w centrum kraju, po 11 st. C miejscami na południu. Powieje zachodni i południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr. W porywach osiągnie do 60-80 kilometrów na godzinę, a na południu 90 km/h. Najsilniej powieje w górach - powyżej 100 km/h.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność powietrza najmniejsza będzie w części północno-wschodniej kraju, poniżej 70 procent. Będzie zwiększać się w kierunku południowo-zachodnim. Odczujemy chłód, wilgoć i wiatr, a warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Pochmurno, po południu opady deszczu. Termometry wskażą 9 st. C. Zachodni wiatr okaże się umiarkowany i dość silny, w porywach powieje do 60-80 km/h. Ciśnienie w Warszawie około południa osiągnie 990 hPa, rośnie.

  TRÓJMIASTO

  Pochmurno z przejaśnieniami, popada przelotny deszcz ze śniegiem. Temperatura osiągnie 5 st. C. Umiarkowany i dość silny wiatr powieje z zachodu, w porywach rozpędzi się do 60-80 km/h. Ciśnienie około południa osiągnie 1000 hPa, rośnie.

  POZNAŃ

  Pochmurno, okresami opady deszczu. Termometry pokażą 8 st. C. Południowo-zachodni wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach do 60-80 km/h. Ciśnienie około południa wyniesie 993 hPa, rośnie.

  WROCŁAW

   

  Pochmurno, okresami popada deszcz. Termometry pokażą 11 st. C. Wiatr okaże się południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie do 60-80 km/h. Ciśnienie około południa wyniesie 995 hPa, rośnie.

  KRAKÓW

  Pochmurno, okresami wystąpią opady deszczu. Temperatura osiągnie 11 st. C. Powieje południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach rozpędzi się do 60-80 km/h. Ciśnienie około południa dojdzie do 982 hPa, rośnie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Na mapach pogody na razie nie widać mroźnej, zimowej aury. Do Polski właśnie nap...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby nad zachodnie rejony Polski nasunie się zatoka niżowa z f...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

"Czy śnieg naprawdę jest taki ważny w czasie Świąt?" - skomentował ktoś prognozę...