Informacje

 • Prognoza pogody na dziś:
  fala upałów dotarła do Polski

  30-07-2017 06:29

  Termometry wskażą nawet 33 stopnie Celsjusza

  Fala upałów dotarła do Polski

  Shutterstock

  Od niedzieli w Polsce temperatury gwałtownie wzrosną. Zarówno w nocy, jak i w dzień będzie wyjątkowo ciepło.

  W niedzielę do Polski nadciągnęła fala upałów. Wysokie i bardzo wysokie temperatury utrzymają się przez kilka najbliższych dni. Na Pomorzu Zachodnim wystąpią przelotne opady deszczu i burze, poza tym będzie jednak gorąco i słonecznie. Temperatura maksymalna wyniesie w dzień od 26 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 33 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany, południowo-zachodni wiatr, który podczas burz osiągnie prędkość nawet 80 kilometrów na godzinę.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Z uwagi na nadciągającą falę upałów, warunki biometeorologiczne w całej Polsce będą niekorzystne. Wilgotność powietrza będzie bardzo niska: niewiele ponad 60 procent w północno-zachodnim krańcu kraju, a w pozostałych częściach Polski spadnie nawet do 40 procent. Odczuwalna temperatura będzie gorąca i upalna.

  Prognoza pogody dla poszczególnych miast

  WARSZAWA

  Dzień. Dzień będzie słoneczny. Temperatura maksymalna wyniesie aż 30 stopni Celsjusza. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, południowo-zachodni. Ciśnienie w południe 1003 hPa i będzie się wahać.

  POZNAŃ

  Dzień. W niedzielę będzie słonecznie. Temperatura maksymalna wyniesie w dzień aż 30 stopni Celsjusza. Powieje słaby i umiarkowany, południowo-zachodni wiatr. Ciśnienie w południe wyniesie 1002 hPa i wzrośnie.

  GDAŃSK

  Dzień: Prognozuje się słoneczną niedzielę. Temperatura maksymalna wyniesie w dzień 27 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr południowo-zachodni. Ciśnienie w południe wyniesie 1012 hPa i będzie się wahać.

  WROCŁAW

  Dzień. Będzie słonecznie. Temperatura maksymalna wyniesie w dzień 32 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany powieje z północnego wschodu. Ciśnienie w południe wyniesie 998 hPa i będzie się wahać.

  KRAKÓW

  Dzień. Dzień będzie słoneczny. Termometry wskażą w dzień nawet 33 stopnie Celsjusza. Powieje południowo-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie w południe wyniesie 990 hPa i będzie się wahać.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Rozpoczyna się astronomiczna zima. W przyrodzie nastaje cisza, świat wokół kuli ...

Tomasz Wasilewski

alt

Nowy tydzień zacznie się solidnym mrozem, ale później czeka nas duży skok temper...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem zatoki niskiego ciśnienia. ...