Informacje

 • Prognoza pogody na dziś:
  fatalna aura w całym kraju

  18-04-2017 07:32

  Deszcz, śnieg, wiatr i najwyżej 8 stopni

  W wielu miastach spadnie śnieg

  Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

  Pogoda w znacznej części Polski nie dopisze. W wielu miejscach pojawią się opady i to nie tylko deszczu, ale także deszczu ze śniegiem i samego śniegu. Do tego będzie zimno i wietrznie. Wartości na termometrach w żadnym z regionów nie przekroczą 10 stopni.

  We wtorek w większości kraju spodziewamy się dużego zachmurzenia i opadów. Głównie spadnie deszcz i deszcz ze śniegiem (do 15 litrów na metr kwadratowy), jednak w górach i na obszarach podgórskich spodziewamy się śniegu (do 20 cm).

  Pogodnie będzie jedynie na Podlasiu, Mazurach, Warmii i wschodnim Pomorzu.

  Temperatura maksymalna wyniesie od 4 stopni Celsjusza na zachodzie, przez 5 stopni w centrum do 8 stopni na wschodzie. Wiatr północno-wschodni i wschodni powieje umiarkowanie i dość silnie, lokalnie w porywach do 70 km/h.

  Najbliższe dni

  Według synoptyków deszczowo-śnieżna aura z niską temperaturą może pozostać z nami nawet do końca miesiąca. Poza opadami, w najbliższym czasie będzie też silnie wiało, w porywach do 80 km/h.

  Sytuacja pogodowa sprawi, że warunki drogowe będą bardzo trudne.

  Warunki biometeorologiczne

  We wtorek najbardziej wilgotne powietrze będzie w południowej części Polski - powyżej 90 procent. Na północnym wschodzie, gdzie nie powinno padać, wyniesie ona mniej niż 60 procent. W całym kraju odczujemy chłód. Warunki biometeorologiczne będą w większości niekorzystne, jedynie na północnym wschodzie neutralne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Będzie pochmurno z opadami deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 7 st. C. Wiatr wschodni, umiarkowany i dość silny, może osiągnąć porywy do 60 km/godz. Ciśnienie w Warszawie około południa - 1006 hPa, wolno rośnie.

  TRÓJMIASTO

  Będzie pochmurno z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna wyniesie 6 st. C Wiatr wschodni, umiarkowany i dość silny, osiągnie porywy do 70 km/godz. Ciśnienie wolno rośnie, około południa barometry wskażą 1024 hPa.

  POZNAŃ

  Będzie pochmurno z opadami deszczu ze śniegiem. Termometry wskażą maksymalnie 6 st. C. Wiatr północno-wschodni, umiarkowany i dość silny,  osiągnie porywy do 60 km/godz. Ciśnienie około południa wyniesie 1009 hPa, wolno rośnie.

  WROCŁAW

  Będzie pochmurno. Prognozowane są opady deszczu ze śniegiem. Termometry wskażą maksymalnie 6 st. C. Wiatr północno-wschodni, umiarkowany i dość silny, może osiągnąć porywy do 60 km/godz. Ciśnienie około południa wyniesie 1000 hPa.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie będzie duże z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem. Termometry wskażą maksymalnie 6 st. C. Wiatr, umiarkowany i dość silny, powieje z północnego wschodu. Barometry około południa wskażą 986 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

W czwartek żegnamy lato meteorologiczne. Na piątek przypada pierwszy dzień meteo...

Tomasz Wasilewski

alt

Ciepła, jesienna pogoda trwała tylko przez kilka dni i już nie ma szans na jej p...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem deszczowej zatoki niżowej z frontem atmosferycznym, post...