Informacje

 • Prognoza pogody na dziś: front atmosferyczny podzieli Polskę

  25-09-2017 06:37

  Temperatura w dzień wyniesie od 16 do 19 stopni

  Poniedziałek zapowiada się deszczowo w części kraju

  Foto: Shutterstock, Film: TVN Meteo

  Poniedziałek zapowiada się deszczowo w dużej części Polski. Jednak miejscami słońce wyjrzy zza chmur. Pogoda niekorzystnie wpłynie na nasze samopoczucie.

  Na wschód od linii Wisły będzie pogodnie. W pozostałych regionach spadnie deszcz. Słupki termometrów wskażą maksymalnie od 16 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim do 19 stopni Celsjusza na Mazurach, Suwalszczyźnie i Podlasiu. Powieje słaby i umiarkowany wiatr wschodni.

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność powietrza maleje, a szczególnie na północnym wschodzie, gdzie spadnie poniżej 60 procent. W większości kraju odczujemy termiczny komfort, choć na północnym zachodzie będzie nieco chłodniej. W wielu regionach Polski - wzdłuż zachodniej i południowej granicy Polski - warunki biometeorologiczne będą niekorzystne.

  Prognoza pogody dla poszczególnych miast

  WARSZAWA

  Pogodnie. W dzień termometry wskażą do 18 stopni Celsjusza. Z zachodu powieje wiatr słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe wyniesie 1014 hPa i wzrośnie.

  POZNAŃ

  Przelotne opady deszczu. Temp. maks. w dzień 17 st.  Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Ciśnienie w południe 1014 hPa i wzrośnie.

  GDAŃSK

  Poniedziałek będzie pogodny. W dzień temperatura wyniesie do 17 stopni Celsjusza. Powieje wschodni wiatr umiarkowany. Ciśnienie w południe wyniesie 1028 hPa, po czym wzrośnie.

  WROCŁAW

  Pojawią się przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie 17 stopni Celsjusza. Wschodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe 1009 hPa i rośnie.

  KRAKÓW

  Wystąpią przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie 18 stopni Celsjusza. Powieje wiatr wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe wyniesie 997 hPa, po czym wzrośnie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Rozpoczyna się astronomiczna zima. W przyrodzie nastaje cisza, świat wokół kuli ...

Tomasz Wasilewski

alt

Mróz na razie będzie słabnąć, ale wkrótce wróci z nową siłą....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska dostanie się pod wpływ wyżu znad Karkonoszy, jedyn...