Informacje

 • Prognoza pogody na dziś: gorąco
  i prawie wszędzie słonecznie

  19-09-2018 06:30

  Biomet okaże się korzystny

  Prognoza pogody na czwartek Foto: pexels | Video: tvnmeteo.pl

  Środa zapowiada się w słonecznie całym kraju, choć wieczorem w niektórych regionach może przelotnie popadać deszcz. Będzie gorąco - miejscami termometry wskażą nawet 29 stopni Celsjusza.

  W środę czeka nas dużo słońca, tylko wieczorem na Pomorzu Zachodnim możliwy jest przelotny deszcz lub burza. Na termometrach zobaczymy od 25 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 29 st. C na Dolnym Śląsku. Do upału, który występuje przy temperaturze co najmniej 30 st. C., zabraknie niewiele. Wiatr, słaby i umiarkowany, w porywach burzowych rozpędzi się do 70 kilometrów na godzinę, będzie wiać z południowego zachodu.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Najwyższą wilgotność powietrza odnotujemy na północnym zachodzie kraju i wyniesie ona około 60 procent. Zmniejszać się będzie w kierunku południowo-wschodnim. W całej Polsce odczujemy ciepło, na południowym zachodzie będzie gorąco. Biomet okaże się korzystny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Słonecznie. Termometry pokażą maks. 27 st. C. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie, z kierunku południowo-zachodniego. Po południu ciśnienie sięgnie 1006 hPa i będzie się wahać.

  POZNAŃ

  Słonecznie. Na termometrach maks. 28 st. C. Południowo-zachodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie. Barometry pokażą po południu około 1006 hPa.

  GDAŃSK

  Słonecznie. Na termometrach zobaczymy 26 st. C. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie waha się, po południu wyniesie 1016 hPa.

  WROCŁAW

  Słonecznie. Temperatura wzrośnie do 29 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie waha się, po południu odnotujemy 1004 hPa.

  KRAKÓW

  Słonecznie. Na termometrach zobaczymy 27 st.  Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie będzie się wahać, barometry pokażą 995 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

W ostatnich dniach mamy do czynienia z piękną, słoneczną pogodą. Trochę chłodnie...

Tomasz Wasilewski

alt

Do połowy października będzie ciepło, a na południu Polski nawet ponad 20 stopni...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się w zasięgu wyżu Wiktor znad północnej Ukrainy....