Informacje

 • Prognoza pogody na dziś: gorąco i słonecznie, ale będą też miejsca z deszczem

  22-07-2018 06:25

  Odczujemy gorąco

  Prognoza pogody na niedzielę Foto: pixababy.com (CC0) | Video: TVN Meteo

  Niedziela będzie słoneczna, a termometry wskażą od 25 do 29 stopni Celsjusza. Będzie jednak jeden region, którego mieszkańcy mogą spodziewać się deszczu.

  Po południu na Pomorzu mogą wystąpić słabe opady deszczu. Na pozostałym obszarze Polski powinno być słonecznie, choć niewykluczone są także burze na południu Polski. Termometry pokażą od 25 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim do 29 st. C na Podkarpaciu.

  Powieje słaby i umiarkowany północny i północno-zachodni wiatr.

  Warunki biometeorologiczne

  Największą wilgotność powietrza odnotujemy na krańcach północno-zachodnich - powyżej 70 procent. Będzie się ona zmniejszać w kierunku południowo-wschodnim. Na przeważającym obszarze kraju odczujemy gorąco, tylko na Pomorzu Zachodnim będzie ciepło. Biomet będzie na ogół korzystny, jedynie na krańcach północno-zachodnich warunki biometeorologiczne będą obojętne dla naszego samopoczucia.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Słonecznie. Termometry pokażą do 28 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północy. Ciśnienie spada, w południe barometry wskażą 997 hPa.

  POZNAŃ

  Słonecznie.  Temp. maks. w dzień 27 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny. Ciśnienie spada, w południe barometry wskażą 1000 hPa.

  GDAŃSK

  Słonecznie. Na termometrach mieszkańcy Gdańska zobaczą w dzień 26 st. C. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, północny. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 1010 hPa.

  WROCŁAW

  Słonecznie. Termometry pokażą 27 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północny. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 995 hPa.

  KRAKÓW

  Słonecznie. Termometry pokażą do 29 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, północny wiatr. Ciśnienie spada, w południe barometry wskażą 981 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

Ocieplenie, które wszyscy odczuliśmy w niedzielę, potrwa tylko kilka dni....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem wyżu Brygida znad Ukrainy....