Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: gorąco, z przelotnym deszczem. Lokalnie zagrzmi

  06-08-2019 06:27 Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne
  Prognoza pogody na piątek Foto: Shutterstock | Video: tvnmeteo.pl

  Na wtorek w części Polski synoptycy prognozują przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna wzrośnie do 30 stopni Celsjusza.

  We wtorek niebo będzie pokryte zmiennym zachmurzeniem. Na północy i zachodzie prognozowane są przelotne opady deszczu, a na wschodzie burze z towarzyszącymi im opadami deszczu do 10-20 l/mkw. i porywami wiatru do 60-80 km/h. Temperatura sięgnie maksymalnie od 24 st. C na Suwalszczyźnie do 30 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, powieje z południowego zachodu.

  Warunki biometeorologiczne

  Najniższa wilgotność powietrza pojawi się na Dolnym Śląsku i wyniesie ponad 80 procent. W regionach południowych będzie upalnie, a w pozostałych regionach gorąco. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie zmienne, może przelotnie popadać. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 26 st. C. Słabo i umiarkowanie powieje z południowego zachodu. W południe ciśnienie będzie wahać się w okolicy 1009 hPa.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna sięgnie 28 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, a powieje z południowego zachodu. W południe ciśnienie będzie oscylować w okolicy 983 hPa.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura wyniesie maksymalnie 28 st. C. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie z południowego zachodu. Ciśnienie w południe będzie wahać się w okolicy 1000 hPa.

  WARSZAWA

  Zachmurzenie zmienne. Możliwe są przelotne opady deszczu i burze, podczas których spadnie do 10-20 l/mkw. i powieje z prędkością 60-80 km/h. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 26 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr będzie wiał z południowego zachodu. Ciśnienie w południe sięgnie 997 hPa.


  WROCŁAW

  Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna wyniesie 30 st. C. Wiatr będzie słaby, umiarkowany i południowo-zachodni. Ciśnienie w południe będzie wahać się w okolicy 996 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Chłodny początek grudnia to jeszcze nie zima, ale na więcej niż kilka stopni pow...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż Quentin przemieści się nad południową Finlandię....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jak wygląda obecnie pogoda na święta? Około 18 grudnia nad Atlantykiem uformować...