Informacje

 • Prognoza pogody na dziś:
  gorący dzień z burzami

  09-05-2018 06:27

  Może zagrzmieć w dużej części kraju

  Prognozowane opady na czwartek (Ventusky.com) Foto: mike/Flickr (CC BY 2.0) | Video: Ventusky.com

  W środę nad przeważającą częścią kraju mogą wystąpić burze przynoszące silny wiatr. Dzień będzie przeważnie gorący, miejscami temperatura dojdzie do 30 stopni Celsjusza.

  Zachmurzenie nad województwami północnymi będzie małe i umiarkowane. W pozostałych regionach popada przelotny deszcz, pojawią się też burze. Mają im towarzyszyć opady od 10 do 30 litrów na metr kwadratowy oraz porywy wiatru o prędkości do 60-90 km/h. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 23 stopni Celsjusza w Małopolsce, przez 26 st. C na Ziemi Łódzkiej i Lubelszczyźnie, do 30 st. C na Kujawach. Słaby i umiarkowany wiatr powieje ze wschodu. W południe warszawskie barometry wskażą 998 hPa.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność względna powietrza w ciągu dnia najwyższa będzie w południowych regionach Polski, tam przekroczy 80 procent. Najniższą odnotujemy na północy, poniżej 70 procent. W całym kraju odczujemy gorąco, a na południu będzie parno. Warunki biometeorologiczne podzielą Polskę na pół - na południu pogoda wpłynie na samopoczucie niekorzystnie, a na północy biomet pozostanie neutralny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Będzie pogodnie. Temperatura wzrośnie do 27 st. C. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, wschodni. Ciśnienie spada, w Gdańsku w południe odnotujemy 1015 hPa.

  KRAKÓW

  Popada przelotny deszcz, może zagrzmieć. Podczas burzy spadnie grad oraz do 10-30 l/mkw. deszczu, a wiatr rozpędzi się do 90 km/h. Temperatura wzrośnie do 23 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 979 hPa.

  POZNAŃ

  Początkowo pogodnie, potem wzrost zachmurzenia i opady przelotnego deszczu. Pojawią się burze z gradem, opadem do 30 l/mkw. oraz porywami wiatru do 90 km/h. Temperatura maksymalna osiągnie 28 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje ze wschodu. Ciśnienie spada, w południe odnotujemy 999 hPa.

  WARSZAWA

   

  W ciągu dnia wystąpi stopniowy wzrost zachmurzenia aż do wystąpienia po południu przelotnych opadów deszczu. Pojawią się też burze z opadem do 30 l/mkw. oraz porywami wiatru do 90 km/h. Temperatura w najcieplejszej porze dnia dojdzie do 29 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje ze wschodu. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 998 hPa.

  WROCŁAW

  Popada przelotny deszcz, może też zagrzmieć. W trakcie burz spadnie do 10-30 l/mkw. oraz grad. Porywy wiatru dojdą do 90 km/h. Temperatura nie przekroczy 25 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje ze wschodu. Ciśnienie spada, w południe barometry wskażą 994 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Czary mary, a nie prognoza
  W Trójmieście dzisiaj 27 stopni?! Żadne inne prognozy tego nie przewidują. Na pomorzu cieplej ma się zrobić dopiero w czwartek. W środę maks 20st., w słońcu oczywiście cieplej.
  ~yurek /2018-05-09 08:10

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Procesy naturalne na lądzie, w wodzie i w powietrzu decydują o życiu na Ziemi. W...

Tomasz Wasilewski

alt

Ciepłe dni - z temperaturą powyżej 20 stopni - od tego weekendu będą rzadkością....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się na skraju rozległego niżu Elena znad północnej Norwegii....