Informacje

 • Prognoza pogody na dziś: idzie front. Mocno powieje: nawet do 100 km/h

  05-02-2013 06:38

  Temperatury wciąż na plusie

  Prognoza pogody na dziś: mokro i wietrznie

  Fot.: Shutterstock / Film: TVN Meteo

  Po pogodnym początku dnia czeka nas pogorszenie pogody, które odczują najbardziej mieszkańcy północy i zachodu kraju. Do Polski wkroczy front, który sprowadzi opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Na dodatek z prognozy pogody wynika, ze może silnie wiać - z prędkością 60-80 km/h, a na Wybrzeżu porywach nawet do 100 km/h.

  Wtorkowy poranek ma być pogodny, w dalszych godzinach dnia nad Polskę nadciągnie jednak front atmosferyczny. Powinien objąć swoim zasięgiem głównie północ i zachód kraju, jednak na pozostałym obszarze też mogą się zdarzyć opady deszczu ze śniegiem i śniegu.

  Temperatura pozostanie, jak na luty, wysoka. Zawaha się od 1 st. C w Suwałkach do 5 st. C w Wielkopolsce, na Ziemi Lubuskiej i na Dolnym Śląsku. Maksymalnie 2 st. C mają być w Olsztynie, a 3 st. C synoptycy prognozują dla Lublina.

  We wtorek też może mocno powiać. Nad samym morzem spodziewamy się porywów dochodzących do 90-100 km/h,w głębi kraju może wiać z prędkością 60-80 km/h.

   

  Wysoka wilgotność, niekorzystny biomet

  Wilgotność powietrza utrzyma się na wysokim poziomie około 90 proc. Na północnym wschodzie odczuwalny będzie chłód, na pozostałym obszarze kraju - komfort termiczny. Biomet nikomu nie dopisze.

  Prognoza pogody dla największych miast Polski

  Prognoza pogody dla Trójmiasta

  Pochmurno, z przejaśnieniami, przelotne opady śniegu. Temp. maks. 2 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami w porywach do 80 km/h, południowo- zachodni. Ciśnienie w południe 993 hPa, spada.

  Prognoza pogody dla Poznania

  Pochmurno, z przejaśnieniami, opady deszczu przechodzące w opady śniegu. Temp. maks. 5 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 60- 80 km/h, południowo- zachodni. Ciśnienie w południe 984 hPa, spada.

  Prognoza pogody dla Wrocławia

  Pochmurno, z przejaśnieniami. Opady deszczu przechodzące w śnieg. Temp. maks. 5 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 80 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie w południe 985 hPa, spada.

  Prognoza pogody dla Krakowa

  Pochmurno, z przejaśnieniami. Temp. maks. 3 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 60- 80 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie w południe 978 hPa, spada.

  Prognoza pogody dla Warszawy

  Pochmurno, z przejaśnieniami. Temp. maks. 4 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60-80 km/h. Ciśnienie w południe 989hPa, spada.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Pogoda Poznań
  Poznań, godz.15.00 temperatura ok.8-9 st.C na plusie
  ~Daras /2013-02-05 17:55
 • burza!
  Czy ja źle słyszę czy właśnie nad Kostrzynem n/O jest burza?! W lutym?
  ~Agaa /2013-02-05 15:37
 • Szczecin
  dosyć mocne porywy wiatru przy opadach deszczu, od zachodu wkraczają chmury z wyładowaniami atmosferycznymi, widoczne są na mapach burzowych.
  ~Janusz /2013-02-05 15:31
 • Jawornik koło myślenic
  Jawornik koło myślenic:+7st C, niewielki deszczyk.
  ~a123 /2013-02-05 11:19
 • @Jan
  Chyba w ogóle nie zerkasz na zdjęcia satelitarne. Właśnie teraz nad Niemcami przechodzi front chłodny z wyładowaniami i to dosyć intensywnymi.
  ~EmirOmar1 /2013-02-05 11:15

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Rozpoczyna się astronomiczna zima. W przyrodzie nastaje cisza, świat wokół kuli ...

Tomasz Wasilewski

alt

Ciepło przemieszczające się od Atlantyku w głąb kontynentu stanie na drodze mroź...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby przez Polskę, z zachodu na wschód, przemieszczać się będz...