Informacje

 • Prognoza pogody na dziś: jesienna aura. Spadnie rzęsisty deszcz

  22-09-2017 06:34

  Temperatura nie przekroczy 18 stopni

  Będzie padać

  Foto: Shutterstock; Film: TVN Meteo

  W większości kraju będzie pochmurno i deszczowo. Co więcej, również warunki biometeorologiczne w większości regionów Polski będą niekorzystne.

  W piątek tylko na zachodzie będzie pogodnie. Na pozostałym obszarze kraju będzie padał deszcz - miejscami intensywnie (do 30 l/mkw., a na Podhalu do 40 l/mkw. przez 12 godzin). Termometry w najcieplejszym momencie dnia pokażą od 14 st. C na Podkarpaciu, w Małopolsce i na Śląsku, do 18 st. C na Ziemi Lubuskiej. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność powietrza wyniesie od poniżej 70 procent w wąskim pasie na zachodzie kraju do ponad 90 proc. w pasie od Warmii i Mazur, przez centrum, do Podkarpacia. Biomet prawie w całym kraju będzie niekorzystny. Jedynie w pasie na zachodzie Polski warunki biometeorologiczne okażą się neutralne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Noc: Pochmurno z opadami deszczu. Temperatura minimalna w nocy 11 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie o północy 1002 hPa i rośnie.

  POZNAŃ

  Dzień: Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna w dzień 16 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie w południe 1009 hPa i rośnie.

  GDAŃSK

  Dzień: Pochmurno z opadami deszczu. Temperatura maksymalna w dzień 15 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie w południe 1020 hPa i rośnie.

  WROCŁAW

  Dzień: Pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień 17 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie w południe 1007 hPa i rośnie.

  KRAKÓW

  Dzień: Pochmurno z opadami deszczu. Temperatura maksymalna w dzień 14 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie w południe 991 hPa i rośnie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Do Polski wlewa się chłód, groźny dla zdrowia i życia ludzi oraz zwierząt. Dalek...

Tomasz Wasilewski

alt

Mróz na razie będzie słabnąć, ale wkrótce wróci z nową siłą....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska pozostanie pod wpływem układu wysokiego ciśnienia ...