Informacje
 • Prognoza pogody na dziś:
  jesienny ostatni dzień lata

  22-09-2018 06:20 Biomet okaże się niekorzystny
  Prognoza pogody na niedzielę Foto: Kerttu (Flickr/CC BY 2.0) | Video: tvnmeteo.pl

  Sobota zapowiada się pochmurno. Prognozowane są burze, dość silny wiatr i temperatura poniżej 20 stopni Celsjusza.

  W najbliższych godzinach pogodą w Polsce sterować będzie rozległy układ niżowy Elena znad Skandynawii. Z zachodu na wschód przetoczy się nad krajem chłodny front atmosferyczny, za którym popłynie z północy powietrze pochodzenia arktycznego.

  Wietrzny i deszczowy dzień

  Sobota zapowiada się pochmurno. Jedynie mieszkańcy Dolnego Śląska i Ziemi Łódzkiej będą cieszyć się na ogół bezdeszczową aurą. W pozostałych regionach spodziewany jest deszcz rzędu 10-20 litrów na metr kwadratowy. Na północnym zachodzie i Podkarpaciu możliwe są burze. Termometry pokażą maksymalnie od 15 stopni Celsjusza na Wybrzeżu, Warmii, Mazurach, Suwalszczyźnie i Lubelszczyźnie, przez 17 stopni w centrum kraju do 18 stopni na Dolnym Śląsku i w Małopolsce. Wiatr powieje z zachodu i południowego zachodu, umiarkowany i dość silny. W porywach rozpędzi się do 60 kilometrów na godzinę, a na Wybrzeżu do 70 km/h.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Najwyższą wilgotność odnotujemy na północnym zachodzie i południowym wschodzie kraju. Wyniesie tam powyżej 80 procent. Będzie się zmniejszać w kierunku zachodnim. Na terenie całej Polski odczujemy chłód i wilgoć, na północy będzie wietrznie. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne w większości kraju, jedynie na południowym zachodzie będą neutralne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Pochmurno z przejaśnieniami, możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura wyniesie 17 stopni Celsjusza. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 50-60 km/h. Ciśnienie w Warszawie około południa wyniesie 1003 hPa, rośnie.

  TRÓJMIASTO

  Pochmurno z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu, możliwa jest też burza. Temperatura wzrośnie do 15 stopni Celsjusza. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie prędkość do 60 km/h. Ciśnienie około południa wyniesie 1012 hPa, rośnie.

  POZNAŃ

  Pochmurno z większymi przejaśnieniami. Przelotnie popada deszcz. Temperatura wzrośnie do 17 stopni Celsjusza. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny. Ciśnienie około południa wyniesie 1005 hPa, rośnie.

  WROCŁAW

  Pochmurno z większymi przejaśnieniami. Temperatura wzrośnie do 18 stopni Celsjusza. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny. Ciśnienie około południa wyniesie 1003 hPa, rośnie.

  KRAKÓW

  Pochmurno z większymi przejaśnieniami, przelotnie popada deszcz deszcz. Temperatura wzrośnie 18 stopni Celsjusza. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny. Ciśnienie około południa wyniesie 992 hPa, rośnie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...