Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: lokalnie burzowo, poza tym sporo przelotnych opadów

  18-08-2014 06:24 Termometry odnotują od 20 do 26 stopni

  Prognoza pogody na dziś: w wielu miejscach niebo będzie się chmurzyć

  Fot. Shutterstock / Film: TVN Meteo

  Słońce dopisze dziś mieszkańcom wschodniej i południowo-wschodniej części kraju. Niebo nad pozostałymi regionami Polski będzie się chmurzyć. Temperatury rzędu 20-26 st. C sprawią, że niemal wszędzie odczuwalny będzie komfort termiczny.

  W poniedziałek od północnego zachodu wkroczy do Polski front atmosferyczny, sprowadzający deszczowe chmury. W zachodnich i północno-zachodnich regionach przewidywane są burze z opadami o natężeniu do 25 l/mkw. i porywistym wiatrem dochodzącym do 80 km/h.

  Alarm TVN Meteo na Twitterze. Śledź @alarm_pogodowy

  W pasie od Dolnego Śląska przez centrum po Suwalszczyznę grzmieć nie powinno, a deszcz będzie przelotny. W Małopolsce, na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i wzdłuż wschodniej granicy ma być spokojnie, pogodnie i sucho.

  Może mocniej wiać

  Według prognozy pogody w całym kraju południowo-zachodni zachodni wiatr może się okresami nasilać, w porywach osiągając prędkość 45-60 km/h.

  Deszczowe północne regiony odnotują 20 st. C. Sporo cieplej będzie na południu - w Małopolsce i na Podkarpaciu termometry pokażą 26 st. C, a na Górnym Śląsku i Lubelszczyźnie 25 st. C. W pozostałych regionach temperatury wyniosą 22-23 st. C.

  Komfort i ciepło

  Takie wartości na termometrach w większości kraju pozwolą nam odczuć komfort termiczny, a na południu i wschodzie ciepło. W północnej i zachodniej Polsce poziom wilgotności względnej przekroczy 80 proc. W centrum wyniesie 60-70 proc., a na południu i południowym wschodzie spadnie poniżej 50 proc.

  W strefie opadów i burz warunki biometeorologiczne będą niekorzystne. W pogodnych regionach można liczyć na neutralny biomet.

  Prognoza pogody dla regionów

  Pogoda Trójmiasto

  Przelotne opady deszczu, a po południu burza. Temperatura maksymalna: 20 st. C. Wiatr  umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, a w czasie burz do 80 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie po południu: 1002 hPa i spada.

  Pogoda Poznań

  Rano pogodnie. Po południu przelotny deszcz lub burza. Temperatura maksymalna: 22 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, a w czasie burzy do 80 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie po południu: 993 hPa i spada.

  Pogoda Warszawa

  Rano pogodnie. Po południu przelotny deszcz. Temperatura maksymalna: 23 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 45 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie po południu: 994 hPa i spada.

  Pogoda Wrocław

  Rano pogodnie. Po południu przelotny deszcz. Temperatura maksymalna: 23 st. C. Wiatr   umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie po południu: 992 hPa i spada.

  Pogoda Kraków

  Pogodnie. Temperatura maksymalna: 26 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 45 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie po południu: 982 hPa i spada.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Pauline znad Finlandii i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...