Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: lokalnie deszcz i burze z gradem, do 33 stopni

  15-06-2019 06:25 Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne

  W sobotę czekają nas deszcz i burze

  Shutterstock

  Sobota w niektórych regionach przyniesie opady deszczu i burze z gradem. Termometry pokażą maksymalnie do 33 stopni Celsjusza. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne.

  W sobotę zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, wzrastające do dużego. Na zachodzie, południu i krańcach wschodnich kraju okresami pojawią się opady rzędu 10-20 litrów na metr kwadratowy i burze z gradem. Termometry pokażą maksymalnie od 25 stopni Celsjusza na Wybrzeżu do 33 st. C w centrum i na południu Polski. Powieje wiatr wschodni i południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzach dochodzący do 90 kilometrów na godzinę.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Praktycznie w całej Polsce wilgotność powietrza wyniesie 70-80 procent. Na północy kraju odczujemy ciepło, na południu - gorąco, a na zachodzie będzie parno. Biomet w całym kraju będzie niekorzystny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu wzrastające do dużego. Niewykluczone są przelotne opady deszczu i burza. Maksymalna prognozowana temperatura to 32 st. C. Wiatr powieje ze wschodu słabo i umiarkowanie, chociaż okresami może przybrać na sile. Około południa ciśnienie sięgnie 1002 hPa.

  TRÓJMIASTO

  Na niebie widoczne będzie zachmurzenie małe lub umiarkowane. Termometry wskażą maksymalnie 25 st. C. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany, okresami może powiać dość silnie. Około południa ciśnienie wyniesie 1015 hPa.

  POZNAŃ

  Małe i umiarkowane zachmurzenie może wzrosnąć do dużego. Popada przelotny deszcz i zagrzmi. Termometry wskażą maksymalnie 32 st C. Południowo-wschodni słaby i umiarkowany wiatr okresami będzie dość silny, w burzach może osiągnąć prędkość do 80 km/h. Około południa ciśnienie dojdzie do 1001 hPa.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie może być małe i umiarkowane, wzrastające do dużego. Istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia przelotnego deszczu i burzy. Maksymalna zapowiadana temperatura to 33 st. C. Wiatr, słaby i umiarkowany, okresami będzie dość silny, w burzach osiągający prędkość do 80 km/h. Powieje z południowego wschodu. Około południa ciśnienie sięgnie 998 hPa.

  KRAKÓW

  Małe i umiarkowane zachmurzenie, które może wzrosnąć do dużego. Wystąpi przelotny deszcz i burza. Na termometrach można spodziewać się temperatury rzędu 33 st. C. Południowo-wschodni słaby i umiarkowany wiatr okresami powieje dość silnie. W burzach może rozwinąć prędkość do 80 km/h. Około południa ciśnienie wyniesie 986 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...

Tomasz Wasilewski

alt

Już za kilka dni temperatura przekroczy 30 stopni....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się na skraju niżu Theo znad Rosji i związanego z nim frontu atm...