Informacje
 • Prognoza pogody na dziś:
  lokalnie słaby deszcz, do 20 stopni

  23-03-2019 06:16 Odczujemy ciepło i komfort termiczny
  Prognoza pogody na noc Foto: Leonora (Ellie) Enking/flickr.com (CC BY-SA 2.0) | Video: tvnmeteo.pl

  W przeważającej części kraju sobota przyniesie piękną aurę. W niektórych regionach może spaść słaby deszcz. Będzie ciepło - w najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą do 20 stopni Celsjusza.

  Polska pozostanie pod wpływem potężnego wyżu z centrum nad środkową Europą. Jedynie na północne rejony kraju wpłynie układ niżowy znad Północnego Atlantyku. Z południowego zachodu napływa ciepłe powietrze polarne.

  W sobotę układ niżowy da o sobie znać na północy kraju. Niebo przykryją tam chmury, prognozowane są słabe opady deszczu do 1-5 litrów na metr kwadratowy. W pozostałych regionach zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Na termometrach zobaczymy od 12 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 17 stopni w centrum kraju, do 20 stopni na Dolnym Śląsku. Południowo-zachodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie. Na północy okresami okaże się dość silny.

  Warunki biometeorologiczne

  Najwyższą wilgotność względną powietrza odnotujemy na północy Polski - tam przekroczy 80 procent. Będzie się zmniejszać w kierunku południa. W niemal całym kraju poczujemy ciepło, a na północnym wschodzie komfort termiczny. Pogoda na północy wpłynie na nas niekorzystnie, na południu korzystnie, a w centrum nie będzie miała wpływu na nasze samopoczucie.

  Prognoza dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Zachmurzenie małe i umiarkowane. Termometry pokażą maksymalnie 15 st. C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie w Warszawie około południa wyniesie 1014 hPa, spada.

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie umiarkowane i duże, słabe opady deszczu. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 16 st. C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie około południa wyniesie 1023 hPa, spada.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalnie wzrośnie do 18 st. C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie około południa wyniesie 1014 hPa, spada.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie małe i umiarkowane. Termometry pokażą maksymalnie 20 st. C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa wyniesie 1012 hPa, spada.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 16 st. C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa wyniesie 1000 hPa, spada.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...

Tomasz Wasilewski

alt

Tuż przed świętami zimne powietrze z północy ustąpi miejsca ciepłemu z południa....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem wyżu Katharina znad Skandynawii...