Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: lokalnie tylko 15 stopni. Miejscami deszcz i silny wiatr

  10-09-2019 06:25 Warunki biometeorologiczne będą zróżnicowane
  Prognoza pogody na sobotę Foto: TeaMeister/Visual Hunt (CC BY-SA 2.0) | Video: tvnmeteo.pl

  W większości regionów Polski można będzie spodziewać się pogodnej aury. Na północy kraju może dokuczyć nam wiatr i deszcz.

  Wtorek przyniesie północnym regionom przeważnie pochmurną aurę. Wystąpią również opady deszczu. Na Pomorzu Zachodnim spadnie do 20-30 litrów na metr kwadratowy. W pozostałych regionach na niebie pojawi się małe i umiarkowane zachmurzenie. Temperatura maksymalna sięgnie od 15 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim do 23 st. C na Podkarpaciu. Południowo-zachodni wiatr powieje słabo, a miejscami umiarkowanie. W województwach północnych porywy mogą być silniejsze i osiągać do 80 kilometrów na godzinę.

  Warunki biometeorologiczne

  Największa wilgotność powietrza pojawi się na północy kraju. We wszystkich regionach odczujemy komfort termiczny. Warunki biometeorologiczne będą zróżnicowane - w większości Polski neutralne, jedynie na północy niekorzystne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Pochmurno i opady deszczu. Temperatura wzrośnie do 16 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami w porywach do 50-70 km/h, z południowego zachodu. Ciśnienie rośnie, w Gdańsku w południe wyniesie 1011 hPa.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie małe i umiarkowane. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany powieje z południowego zachodu. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 989 hPa.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie małe i umiarkowane. Termometry pokażą maksymalnie 19 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, z południowego zachodu. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 1004 hPa.

  WARSZAWA

  Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura wzrośnie do 21 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, południowo-zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 1005 hPa.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie małe i umiarkowane. Termometry pokażą maksymalnie 21 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, powieje z południowego zachodu. Ciśnienie w południe wyniesie 1002 hPa, rośnie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...