Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: lokalnie zagrzmi, do 24 stopni

  12-07-2019 06:20 Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne
  Prognoza pogody na wtorek Foto: Flickr.com/Frank Prince-Iles (CC BY 2.0) | Video:  

  W piątek przelotnie popada deszcz, mogą też pojawić się burze. Termometry pokażą maksymalnie 24 stopnie Celsjusza.

  Na piątek synoptycy prognozują zachmurzenie zmienne z okresowymi, przelotnymi opadami deszczu do 1-5 litrów na metr kwadratowy. Lokalnie na Pomorzu, Kujawach i w Wielkopolsce możliwe są burze z deszczem do 10-20 l/mkw. i porywami wiatru do 60-80 kilometrów na godzinę. Temperatura maksymalna będzie się wahać od 19 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 24 stopni na Podkarpaciu. Ze zmiennych kierunków powieje przeważnie słaby, chwilami umiarkowany wiatr.

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność względna powietrza na zachodzie przekroczy 90 procent, a na wschodnie spadnie poniżej tej wartości. W całym kraju odczujemy komfort termiczny, a warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne.

  Prognoza dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie zmienne, okresami przelotny deszcz. Termometry pokażą maksymalnie 21 st. C. Wiatr na ogół słaby, zmienny. Ciśnienie waha się, w Gdańsku w południe wyniesie 1011 hPa.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie zmienne, okresami przelotny deszcz. Temperatura wzrośnie do 24 st. C. Wiatr słaby, zmienny. Ciśnienie spada, w południe barometry pokażą 981 hPa.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie zmienne, okresami przelotny deszcz. Termometry pokażą maksymalnie 23 st. C. Ze zmiennych kierunków powieje słaby wiatr. Ciśnienie spada, w południe odnotujemy 999 hPa.

  WARSZAWA

  Zachmurzenie zmienne, okresami przelotny deszcz. Maksymalnie na termometrach zobaczymy 22 st. C. Przeważnie słaby wiatr będzie wiał ze zmiennych kierunków. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 998 hPa.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie zmienne, okresami przelotny deszcz. Temperatura wzrośnie do 23 st. C. Słaby wiatr powieje ze zmiennych kierunków. Ciśnienie w południe osiągnie 996 hPa, spada.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do Polski nadal płynie ciepło z południa, ale pod koniec miesiąca czeka nas zmia...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby wyż Nicola znad Rumunii przemieści się nad Morze Czarne. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...