Informacje
 • Prognoza pogody na dziś:
  maksymalnie 16 stopni, możliwe burze

  19-09-2019 06:28 Biomet będzie zróżnicowany
  Prognoza pogody na sobotę Foto: PAP/Marcin Bielecki | Video: tvnmeteo.pl

  W wielu regionach Polski możemy spodziewać się burz. Dodatkowo wystąpią również opady deszczu, a lokalnie krupy śnieżnej. Temperatura nie przekroczy 16 stopni Celsjusza.

  W czwartek zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami spadnie do 5-15 litrów deszczu na metr kwadratowy, a na północnym wschodzie i wschodzie kraju możliwe są burze. Możliwe są również opady krupy śnieżnej. Temperatura wyniesie od 12 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 15 st. C w centrum kraju, po 16 st. C na zachodzie. Powieje północno-zachodni, słaby i umiarkowany, a okresami dość silny wiatr. W porywach na północnym wschodzie i wschodzie kraju osiągnie do 60 kilometrów na godzinę, a w burzach do 80 km/h.

  Warunki biometeorologiczne

  Na przeważającym obszarze wilgotność utrzyma się na poziomie 70 procent. Tylko na północnym wschodzie wzrośnie powyżej tej wartości. W całym kraju odczujemy chłód, a w części wschodniej kraju dodatkowo wilgoć i wiatr. W części północno-wschodniej Polski biomet będzie niekorzystny, a na pozostałym obszarze kraju - neutralny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, okresami popada deszczu, możliwa jest burza. Temperatura wyniesie maksymalnie 15 st. C. Powieje północno-zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr. W porywach osiągnie do 50 km/h. Ciśnienie około południa dojdzie do 1008 hPa, będzie rosło.

  TRÓJMIASTO

  Utrzyma się umiarkowane i duże zachmurzenie, okresami opady deszczu, możliwa jest burza. Temperatura wyniesie 15 st. C. Powieje północno-zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach rozpędzi się do 60-80 km/h. Ciśnienie około południa osiągnie 1021 hPa, będzie rosło.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, popada przelotny deszcz. Temperatura osiągnie do 16 st. C. Powieje północno-zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach do 60 km/h. Ciśnienie około południa dojdzie do 1013 hPa, będzie rosło.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, spodziewane są przelotne opady deszczu. Temperatura wyniesie maksymalnie 15 st. C. Wiatr będzie północno-zachodni, umiarkowany i dość silny. Ciśnienie około południa osiągnie 1010 hPa, będzie rosło.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, popada przelotny deszcz. Termometry wskażą do 14 st. C. Powieje północno-zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr. Ciśnienie około południa dojdzie do 998 hPa, będzie rosło.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Październikowe lato ma się świetnie i może utrzymać się jeszcze przez tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju niżu Rocco znad południowej Szwecji, tylko na północy kraj...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...