Informacje

 • Prognoza pogody na dziś:
  miejscami będzie gwałtowna

  24-07-2017 06:34

  Odczujemy ciepło

  Na północnym wschodzie będzie padać

  Foto: Tim Sheerman-Chase/ flickr (CC BY 2.0); Film: TVN Meteo

  Burze nie opuszczą terytorium Polski. Będą im towarzyszyć silne opady deszczu oraz porywisty wiatr. Temperatura nie spadnie poniżej 20 stopni.

  Na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Kielecczyźnie, w Małopolsce, na Śląsku i Ziemi Lubuskiej wystąpi zachmurzenie umiarkowane i duże z opadami deszczu do 10-30 litrów na metr kwadratowy i burzami z gradem. Poza tym będzie pogodnie, tylko na północy i północnym-wschodzie kraju będzie więcej chmur i lokalnie słabo popada deszcz. Termometry wskażą od 21 stopni Celsjusza na Wybrzeżu, przez 26 st. C w centrum kraju, do 28 st. C na Podkarpaciu. Wiatr powieje z północnego zachodu, będzie skręcać na zachodzie na południowo-wschodni. Przeważnie słaby i umiarkowany, jednak w burzach może być dość silny z porywami do 90 km/h.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność powietrza w Polsce będzie bardzo zróżnicowana. W pasie na południu i północnym wschodzie kraju wilgotność osiągnie od 70 do ponad 80 procent. Na pozostałym obszarze kraju wilgotność wyniesie ok. 60 proc. Prawie w całym kraju odczuwalne będzie ciepło. Jedynie na północy będzie komfortowo. Biomet na południu i północnym wschodzie okaże się niekorzystny. W pozostałych regionach warunki biometeorologiczne będą neutralne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

   

  Zachmurzenie kłębiaste małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 25 st. C. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie w Warszawie około południa 995 hPa, spada.

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 21 st. C. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa 1009 hPa, spada.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie kłębiaste małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 25 st. C. Wiatr północno-zachodni, skręcający na południowo-wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa 997 hPa, spada.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, po południu opady deszczu. Temperatura maksymalna 26 st. C. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa 993 hPa, spada.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, po południu opady deszczu, możliwa burza. Temperatura maksymalna 27 st. C. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, w burzy silny. Ciśnienie około południa 980 hPa, spada.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

W czwartek żegnamy lato meteorologiczne. Na piątek przypada pierwszy dzień meteo...

Tomasz Wasilewski

alt

Fala bardzo ciepłego i suchego powietrza zbliża się do naszej części Europy. Obe...

Wojciech Raczyński

alt

Polska leży w obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. ...