Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: miejscami deszcz
  i silny wiatr. Na termometrach do 15 stopni

  17-02-2020 06:18 Warunki biometeorologiczne będą zróżnicowane
  Pogoda na poniedziałek 24.02 Foto: pixabay | Video: tvnmeteo.pl

  Nowy tydzień rozpocznie się bardzo wysoką temperaturą. Na południu kraju możliwe jest aż 15 stopni Celsjusza. Miejscami prognozowane są opady deszczu, może też silnie powiać, zwłaszcza w strefie brzegowej i w górach.

  W poniedziałek zachmurzenie będzie zmienne. Miejscami prognozowany jest przelotny deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 9 stopni Celsjusza na Podlasiu do 15 st. C w Małopolsce. Południowo-zachodni wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany, jednak miejscami, zwłaszcza w północnej części kraju, może być silniejszy. W strefie brzegowej rozpędzi się w porywach do ponad 70 kilometrów na godzinę, zaś w górach do 90-120 km/h.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Największa wilgotność powietrza pojawi się w pasie od Suwalszczyzny po Dolny Śląsk. W całym kraju odczujemy komfort termiczny. W przeważającej części kraju biomet będzie niekorzystny, jedynie na krańcach południowo-zachodnich neutralny.

  Pogoda Trójmiasto

  Pochmurno z przejaśnieniami i przelotny deszcz. Temperatura maksymalna sięgnie 10 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, okresami w porywach rozpędzi się do 60 km/h. Powieje z południowego zachodu.  Ciśnienie w południe wyniesie 1011 hPa.

  Pogoda Kraków

  Pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie 15 st. C. Południowo-zachodni wiatr powieje na ogół słabo i umiarkowanie, jednak chwilami jego porywy będą silniejsze. W południe na barometrach zobaczymy 991 hPa.

  Pogoda Poznań

   

  Pochmurno z przejaśnieniami i zanikający przelotny deszcz. Termometry pokażą maksymalnie 12 st. C. Słabo i umiarkowanie powieje z południowego zachodu. Chwilami jego porywy mogą być silniejsze. Ciśnienie w południe wyniesie 1006 hPa.

  Pogoda Warszawa

  Pochmurno z przejaśnieniami. W godzinach południowych niewykluczone są przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 11 st. C. Wiatr z południowego zachodu powieje słabo i umiarkowanie, jednak okresami będzie silniejszy. Ciśnienie w południe osiągnie 1004 hPa.

  Pogoda Wrocław

  Pochmurno z przejaśnieniami. Prognozowane są przelotne opady deszczu. Temperatura  maksymalna wyniesie 14 st. C. Na ogół słaby i umiarkowany wiatr, który chwilami będzie silniejszy, powieje z południowego zachodu. Barometry w południe pokażą 1003 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Czy ktos sie tym przejmuje?
  Jedni mowia ze nie mamy wplywu, a inni mowia ze mamy wplyw na klimat.
  Ja sadze ze mamy wplyw. Poniewaz ksztaltujemy planete wlasnymi rekoma!
  ~Bitcoin /2020-02-17 07:37

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Pauline znad Finlandii i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...