Informacje

 • Prognoza pogody na dziś: miejscami tylko 17 stopni. Burze i opady

  22-08-2017 06:28

  Nie unikniemy też burz, i to w połowie kraju

  Polskę czeka deszczowy dzień

  Visualhunt (CC BY-SA 2.0)/ rudy0help

  Wszędzie - poza zachodem i południowym zachodem kraju - prognozuje się burze i opady deszczu.

  W ciągu dnia zachmurzenie będzie kłębiaste, umiarkowane i duże. Wystąpią przelotne opady deszczu rzędu do 5-20 l/mkw. oraz burze. Tylko krańce zachodnie i południowy zachód pozostaną pogodne. Temperatura maksymalna wyniesie od 17 st. C na Pomorzu Zachodnim, przez 18 w centrum kraju do 21 st. C na Dolnym Śląsku. Północno-zachodni wiatr powieje przeważnie słabo i umiarkowanie. Okresami może być dość silny, a w burzach silny, o prędkości do 80 km/h.

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność powietrza w ciągu dnia będzie najwyższa na północy, gdzie przekroczy 70 procent. Na południu i południowym zachodzie higrometry nie wskażą więcej niż 60 procent. Odczuwalna temperatura będzie stosunkowo niska w niemal całej Polsce, za wyjątkiem południowo-zachodniej Polski, gdzie odczujemy termiczny komfort.

  Warunki biometeorologiczne będą w niemal całej Polsce niekorzystne - wyjątkiem ponownie jest południowy zachód Polski, gdzie warunki są neutralne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  DZIEŃ: Pojawi się zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, a po południu przelotne opady deszczu, a nawet burza. Temperatura wyniesie do 18 stopni Celsjusza. Powieje wiatr zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, a w burzy nawet silny, bo o prędkości do 80 km/h. Ciśnienie w Warszawie około południa wyniesie 1002 hPa, a później nieznacznie spadnie.

  GDAŃSK

  DZIEŃ: Wystąpi zachmurzenie kłębiaste, umiarkowane i duże, a wraz z nim przelotne opady deszczu i prawdopodobnie burza. Termometry wskażą nie więcej niż 19 stopni Celsjusza. Powieje wiatr zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. W burzy wiatr osiągnie prędkość do 80 km/h. Ciśnienie około południa wyniesie 1015 hPa, a następnie nieznacznie spadnie.

  POZNAŃ

  DZIEŃ: Wystąpi zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, a wraz z nim przelotne opady deszczu. Temperatura nie przekroczy 19 stopni Celsjusza. Powieje wiatr zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie około południa wyniesie 1007 hPa, później lekko spadnie.

  WROCŁAW

  DZIEŃ: Pojawi się zachmurzenie kłębiaste, małe i umiarkowane. Termometry wskażą nawet do 21 stopni Celsjusza. Powieje wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa wyniesie 1004 hPa, po czym lekko spadnie.

  KRAKÓW

  DZIEŃ: Pojawi się zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, a wraz z nim przelotne opady deszczu, i - prawdopodobnie - burza. Temperatura wyniesie do 20 stopni Celsjusza. Powieje wiatr zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, a w burzy osiągnie prędkość nawet do do 80 km/h. Ciśnienie około południa wyniesie 991 hPa, po czym lekko spadnie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • do Misioal
  Burze mogą występować nie tylko wtedy gdy jest bardzo wysoka temperatura.Poczytaj sobie codzienną prognozę na 'POLSCY ŁOWCY BURZ'.Dokładne prognozy i omówienie!
  ~nika /2017-08-22 11:38
 • prognoza
  Ciekaw z czego się te burze zrobią temperatura ledwo dochodzi do 20 a tu zaznaczone burze z czego to się ma zrobić?
  ~misioal /2017-08-21 21:27

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Rozpoczyna się astronomiczna zima. W przyrodzie nastaje cisza, świat wokół kuli ...

Tomasz Wasilewski

alt

Ciepło przemieszczające się od Atlantyku w głąb kontynentu stanie na drodze mroź...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby przez Polskę, z zachodu na wschód, przemieszczać się będz...